Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İBB’nin Beyoğlu’ndaki Gençlik Merkezi İhaleye Çıkıyor

Önce TÜRGEV'e verildiği iddia edilen, ardından İBB Meclis kararıyla AKP'li ilçe belediyesine tahsis edilen Beyoğlu Örnektepe'deki gençlik merkezi ve zeminaltı otoparkı, öğrenci yurdu olarak işletilmek üzere ihaleye çıkıyor.

yapi.com.tr
İBB’nin Beyoğlu’ndaki Gençlik Merkezi İhaleye Çıkıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyoğlu Sütlüce Mahallesi'nde belediye mülkiyetinde bulunan parsel üzerinde inşa edilen Beyoğlu Örnektepe Gençlik Merkezi'nin zemin kat, birinci kat ve ikinci katını “Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu” olarak 3 yıl süreyle işletmek üzere kiraya verecek.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; merkezi, yıllık 50 bin TL olmak üzere 3 yıllığına 150 bin TL'ye yurt olarak kiraya vermek için açılan ihale, 2 Eylül'de Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 3 bin 180 metrekarelik taban oturum alanı olan 3 katlı binanın 9 bin 540 metrekarelik kullanım alanı bulunuyor.

İhaleye çıkan bina, kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve geldiğinde bazı dernek ve vakıflar ile imzalanan protokolleri iptal etmiş ve tahsis edilen binaları geri almıştı. Bu binalardan biri de TÜRGEV'e tahsis edildiği iddia edilen Beyoğlu Örnektepe'deki gençlik merkezi ve zeminaltı otoparkıydı.

Daha sonra merkezin bulunduğu parsel, İBB Meclisi’nde bir çok büyükşehir mülkiyetindeki arazi gibi AKP’li ilçe belediyesine tahsis edilmişti. İmamoğlu da meclis kararlarını mahkemeye taşıyarak tahsis kararlarının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemi ile İBB Başkanlığı'na dava açmıştı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ibbnin-beyoglundaki-genclik-merkezi-ihaleye-cikiyor_181498.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!