Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İkincil Şehirler Karlılıkta İstanbul ile Yarışıyor

Pera Reit Ceo'su Ayşegül Bensel, son derece rekabetçi bir şehir olan İstanbul'da arazi fiyatlarının çok yüksek olduğunu vurgulayarak, ikincil şehirlerin daha iyi fırsatlar sunduklarını söyledi.

yapi.com.tr
İkincil Şehirler Karlılıkta İstanbul ile Yarışıyor

1998 yılından beri üst düzey gayrimenkul yöneticilerini dünyanın dört bir yanında bir araya getiren Global Real Estate Institute'nin bu yıl 6.'sını gerçekleştirdiği Türkiye GRI buluşmasının 'Türkiye'de Gayrimenkul 2014' oturumunda konuşan Ayşegül Bensel, 2014 yılına dair risk beklentilerini değerlendirirken, pazara dair öngörülerini paylaştı. Son derece rekabetçi bir şehir olarak tanımladığı İstanbul'da arazi fiyatlarının çok yüksek olduğuna işaret eden Bensel, "Yaşanan politik karmaşanın, fiyatları daha makul seviyelere çekmesini bekleyebiliriz" yorumunu yaptı.

Denizli'de yatırımları olduğunu ve önümüzdeki dönem için de Van'da bir alışveriş merkezi projesi üzerinde çalıştıklarına değinen Bensel, ikincil şehirlerin avantajlarına vurgu yaptı. "Anadolu şehirlerinde arsa fiyatları İstanbul kadar yüksek değil" diyen Bensel; hem daha az rekabet olduğunu, hem de karlılık açısından İstanbul ile çok fark yaşanmadığını sözlerine ekledi. Kriz söylentileriyle ilgili olarak da, "1990'lardan bu yana sektördeyim ve birçok siyasi ya da ekonomik kriz atlattık" şeklinde konuşan Bensel, Türkiye'nin krizleri atlatmadaki becerisini pekçok kez gösterdiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ikincil-sehirler-karlilikta-istanbul-ile-yarisiyor_115949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!