Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlk Duble Yol Tamamlandı

AK Parti hükümetinin Acil Eylem Planı çerçevesinde, bu yıl yapımına başlanan 15 bin kilometrelik bölünmüş (duble) yol projesinin ilk ayağını oluştu

Zamanb>AK Parti hükümetinin Acil Eylem Planı çerçevesinde, bu yıl yapımına başlanan 15 bin kilometrelik bölünmüş (duble) yol projesinin ilk ayağını oluşturan 78 kilometrelik Eskişehir- Sivrihisar bölünmüş yolu tamamlanarak trafiğe açıldı. Temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan ve aralıksız olarak sürdürülen çalışmalar sonucu yaklaşık 5 ayda tamamlanan yol, 25 trilyona mal oldu.

Bu yılın mayıs ayının başından itibaren temelleri atılan toplam bin 500 kilometrelik bölünmüş yolla ilgili çalışmalar, 9 bölge müdürlüğü tarafından sürdürülüyor. Karayolu ağının hemen her noktasında aralıksız olarak devam eden yol yapım çalışmalarından dolayı Anadolu bir şantiye görünümünde. Geçmiş yıllarda tamamı ihale usulü ile yaptırılan yol projeleri, bu yıl farklı olarak müteahhit firmalarla birlikte Karayolları, DSİ, Köy Hizmetleri, Afet İşleri ve il özel idare müdürlükleri gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ait iş makinelerinin yardımıyla gerçekleştiriliyor.

3 Mayıs 2003’te temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan ve yine Başbakan’ın ekim ayının başında bitirilmesini istediği yolun zamanında yetiştirilmesi için Karayolları personeli ve müteahhitler hummalı bir çalışma yürütüyordu. Karayolları’nda 25 yıldır greyder operatörü olarak çalışan Hasan Çelebi (50), iş hayatında şimdiye kadar böyle bir yoğunlukta çalışmadığını belirterek, “Evime ancak 15 günde bir gidebiliyordum. Şimdi rahat bir nefes aldım.” dedi. Müteahhit Mahmut Şen ise, “Başımızda bulunan bölge müdürü, şef ve baş mühendislerle günlerimizin hemen tamamını arazide geçirdik. Ödenek yetersizliğine rağmen işi zamanında teslim ettiğim için üzerimden büyük bir yük kalktı.” dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, hükümetin Acil Eylem Planı doğrultusunda başlatılan çalışmalar içerisinde en büyük önemin duble yol projesine verildiğini belirterek, toplam 9 bölgede yürütülen çalışmaların, zamanında bitmesi için Karayolları müdürlüklerinin yarış içinde olduklarını söyledi. Son olarak, Bözüyük-Bilecik arasındaki 85 kilometrelik yolun temelinin atılması ile birlikte bu yıl yapılacak duble yol uzunluğunun bin 500 kilometreye ulaştığını hatırlatan Ergezen, “Karayolları, DSİ, Köy Hizmetleri ve Afet İşleri’ne ait iş makinelerinin de yardımları ile aralıksız olarak yürütülen çalışmalar artık son aşamaya yaklaşmış bulunuyor. Karayolları bölge müdürlüklerimiz arasında adeta bir yarış havası mevcut.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-duble-yol-tamamlandi_6563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!