Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

IMF'den FED'e "Göstergeleri Bekle" Uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) ABD Merkez Bankasının (FED) faizleri artırmadan önce hem istihdam piyasasının güçlendiğine hem de enflasyonun bankanın yüzde 2 hedefine doğru yaklaştığına dair ikna edici göstergeleri beklemesi gerektiğini bildirdi.

yapı.com.tr/AA
IMF'den FED'e "Göstergeleri Bekle" Uyarısı

IMF personeli tarafından Antalya'da yapılacak G20 liderler zirvesi için hazırlanan gözetim notlarında, Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) alacağı faiz kararının verilere dayalı olması gerektiği ifade edildi. Notlarda, "FOMC'nin alacağı karar verilere dayalı olmalıdır. İlk faiz artırımı istihdam piyasasının güçlenmeye devam ettiğine ve enflasyonun bankanın orta vade hedefi olan yüzde 2'ye yaklaştığına işaret eden göstergeleri beklemelidir" ifadesine yer verildi.

IMF, düşük enflasyonun gelişmiş ülkelerin çoğunda devam eden parasal genişleme programlarının gerekçesi olduğunu kaydetti. Uluslararası Para Fonu, yükselen ve kalkınan ekonomilerde fon talep desteklerinin ortaya çıkacak açıkların yönetilmesine karşı dikkatli olarak hazırlanması uyarısında da bulundu.

Çin desteklemelidir

Çin'in ekonomik dönüşümünü desteklemek için G20 ve diğer uluslararası topluma çağrıda bulunan IMF notlarında, "Çin ekonomisinin yavaş ve daha sürdürebilir bir büyüme yoluna girme ihtiyacı var. Başarılı bir geçiş süreci, küresel büyümeye yarayacak ve riskleri azaltacaktır... Uluslararası toplum bu zor görevde Çin'i desteklemelidir" değerlendirmesine yer verildi.

IMF bu yılın ekim ayında, Çin'de yavaşlama belirsizliğinin yüksek piyasa oynaklığına yol açtığını belirterek, Fed'in faiz artırımını askıya alması gerektiğini belirtmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imfden-fede-gostergeleri-bekle-uyarisi_138097.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!