Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İMİB Doğaltaş Pazarlama Takımı'nın İlk Hedefi Güney Amerika

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMİB) Ekonomi Bakanlığı’nın '2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ'i kapsamında hayata geçirdiği 'Doğal Taş Pazarlama Takımı', ilk yurtdışı faaliyetini gerçekleştirmek üzere 16-22 Şubat 2014 tarihinde 10 firma ile Brezilya’ya gidiyor.

yapi.com.tr
İMİB Doğaltaş Pazarlama Takımı'nın İlk Hedefi Güney Amerika

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Ekonomi Bakanlığı’nın Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) desteği kapsamında 'Doğal Taş Pazarlama Takımı'nı hayata geçiriyor. Doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmaların ihracat kapasitelerini geliştirmek, yeni pazarlara açılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında ilk yurt dışı organizasyonu ise 10 doğal taş firmasının katılımıyla Brezilya’da gerçekleşecek.

Doğal Taş Pazarlama Takımı, ilk olarak 17 Şubat 2014 tarihinde Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde alıcı firmalarla bir araya gelerek; ikili iş görüşmelerinde bulunacak. Aynı program çerçevesinde, 18-21 Şubat 2014 tarihleri arasında ise Espirito Santo eyaletinin Vitoria şehrinde düzenlenecek olan 2014 Vitoria Doğal Taş Fuarı’na pazarlama takımı ile milli katılım gerçekleştirilecek. Ayrıca firmaların Brezilya doğal taş pazarını yakından tanıması amacıyla fabrika ve ocak gezileri de düzenlenecek.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Can Çoker, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Dünyanın, özellikle granit ihracatında en büyük doğal taş ihracatçılarından biri olan Brezilya’ya gerçekleştireceğimiz söz konusu heyet ile rakip bir pazarı yakından tanımış olacağız. Ayrıca firmalarımız için organize ettiğimiz ikili görüşmeler ile kendilerine yeni işbirlikleri olanağını sunuyoruz. Rekabet gücümüzü arttırmak için bu ve benzeri projelerin sektörümüz açısından son derece yararlı olduğuna inanıyoruz. İMİB olarak bundan sonraki dönemlerde de böyle projelerin içinde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

'Doğal Taş Pazarlama Takımı' projesi kapsamında İMİB tarafından 22 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirilen ilk çalıştayda, firma ihtiyaç analizleri yapıldı. 17 Mayıs’taki ikinci çalıştayda ise doğal taş sektörünün fırsatları, tehditleri, güçlü ve zayıf yanları firmaların katılımıyla enteraktif bir şekilde tartışılarak; ticaret heyetleri ve fuar ziyaretleri ile ilgili sektör temsilcileriyle fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca URGE Projesi’nin bir parçası olarak doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmalara 'Pazarlama Karar Alanları ve Planlama' ve 'Maliyet Düşürme ve Verimlilik Arttırma Teknikleri' konulu iki eğitim de verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imib-dogaltas-pazarlama-takiminin-ilk-hedefi-guney-amerika_116972.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!