Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü Kılpayı Kurtarıldı!

İçişleri, Ekonomi ve Çevre Bakanı'nın oğlu ile işadamlarının bulunduğu yolsuzluk operasyonunda polis ve savcının ince düşüncesi inşaat ve bankacılık piyasasını krize girmekten kurtardığı iddia edildi.

yapi.com.tr
İnşaat Sektörü Kılpayı Kurtarıldı!

'Başbakan Erdoğan'ın devlet içinde yapılanma var. Babamızın oğlu olsa affetmeyeceğiz. Sonuna kadar gideceğiz' diyerek suçladığı polis ve savcılığın ince düşüncesi inşaat ve ona kredi veren bankacılık bankacılık piyasasını krizden kurtardığı belirtildi.

Gazeteport'un haberine göre, İstanbul’da başlatılan yolsuzluk-rüşvet soruşturmasında gözaltına alınan şüphelilerin mal varlıklarını dondurma talebi ve mahkemenin verdiği karar kapsamının, dar tutulduğu iddia edildi.

S Bilişim Danışmanlık şirketinin bilgi notunda belirttiği ince ayrıntı inşaat piyasasını tam bir krizden kurtardı.

Emniyet ve savcılığın talepleri doğrultusunda 18. Sulh Ceza Hâkimliğinin verdiği mal varlık dondurma kararında inşaat müteahitlik şirketlerinin faaliyetleri kapsam dışı tutuldu. Böylece Ali Ağaoğlu'nun ticari faaliyetleri, bankalardan aldığı krediler ve kendisine yapılacak ödemelerle Ağaoğlu'nun bankalara yapacağı ödemeler bu dundurmanın dışında kaldı. Eğer bankalar, krediler, kredilerin başlangıç yapılandırılmaları, müteahhitler ve TOKİ yönünden kapsamlı yapılandırılsalardı, kuvvetle muhtemel, 30 milyar TL üstünde donuklaşma-blokaj olabilecekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-kilpayi-kurtarildi_115136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!