Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Gayrimenkul Sektörünün Töhmet Altında Bırakılması Kimseye Fayda Sağlamaz"

Ekonominin itici gücü olarak tanımladığı gayrimenkul sektörünün yaşanan son gelişmeler çerçevesinde olumsuz değerlendirmelere tabi tutulmasının kimseye fayda sağlamayacağını vurgulayan Uğur Dumankaya, "Bu süreçte ilgili tüm tarafların hassasiyetle davranması ve gayrimenkul sektörünü töhmet altında bırakacak yorumlara mahal verilmemesi gerekir" dedi

yapi.com.tr
"Gayrimenkul Sektörünün Töhmet Altında Bırakılması Kimseye Fayda Sağlamaz"

17 Aralık Salı günü başlayan ve bugün üç bakanın istifasına neden olan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, gayrimenkul sektörünün Türkiye için çok önemli, lokomotif sektörlerden biri olduğunun altını çizdi. “Sektörümüz, bizzat istihdam ettiği ve yan ve destekleyici sektörlerde istihdam edilen kişi sayısıyla, 3 milyonun üzerinde istihdam potansiyeli sağlamaktadır. Kapsamlı üretim girdileri ve çıktıları ile de yaklaşık 200 başka sektörü de dolaylı ya da dolaysız yoldan etkileme gücüne sahiptir" diyen Dumankaya, Türkiye’nin 2013 büyüme hedefi olan yüzde 4’ün kayda değer bir bölümünü de gayrimenkul sektörününün sağladığını savundu.

Açıklamasında, “Sektörümüzde, çok sayıda değerli marka ve proje, tüketiciler ve müşteriler için koşulsuz memnuniyet yaratmak doğrusunda yarışmakta, bu doğrultuda son derece gelişkin yaşam alanları yaratmaktadır. Ayrıca, bu potansiyeli ile ülkemiz dışındaki müşteri ve yatırımcılar için de cazip fırsatlar sunarak, Türkiye’nin bölgesindeki ekonomik liderliğine katkıda bulunmaktadır” görüşlerine yer veren Dumankaya, sürece dair beklentilerini ise şöyle özetledi:

“Tüm bu özellikleri ile ekonomimizin itici gücü ve ülkemizin göz bebeği sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörünün, yaşanan son gelişmeler çerçevesinde olumsuz değerlendirmelere tabi tutulması, kimseye fayda sağlamayacaktır. Bu süreçte ilgili tüm tarafların hassasiyetle davranması ve gayrimenkul sektörünü töhmet altında bırakacak yorumlara mahal verilmemesi gerekir.

Neticede, hepimizin bildiği gibi, ülkemizde adli makamlarca yürütülen bir süreç söz konusudur. Bu sürecin sağlıklı yürümesi ve bir an önce sonuçlandırılması ve ülkemizin normal işleyişine geri dönmesi dileğimizdir.  Unutulmamalıdır ki, gerek global ekonomideki hassas dengeler, gerek bu sürecin ülke ekonomimiz üzerindeki çeşitli endişe verici etkileri, bir an önce bir istikrar sağlanmasının ne kadar hayati ve önemli olduğunu göstermektedir.”

Biz Dumankaya İnşaat olarak, bu süreçte, sektörümüzün itibarının, siyasi ve ekonomik istikrarın her şeyden önemli olduğuna inanıyor ve herkesi bu doğrultuda davranmaya davet ediyoruz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-sektorunun-tohmet-altinda-birakilmasi-kimseye-fayda-saglamaz_115280.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!