Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Yargı Beklemiyor

Büyük Çamlıca Camii’nin dibindeki Kirazlıtepe’de zoraki kentsel dönüşüm sürüyor.

yapi.com.tr
İnşaat Yargı Beklemiyor

Büyük Çamlıca Camii’nin dibindeki mahallede sorun bitmiyor. Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre; Aylardır evlerinin yıkılmaması için mücadele eden yurttaşlar, bu kez Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla karşı karşıya. Bakanlığın resen bölerek çoğunluğu elde ettiği parselde dava süreci tamamlanmadan inşaata başlandı. Bölge sakinlerinin parselin bölünmesinin iptaline ilişkin açtığı dava ise sürüyor.

Avukat Onur Cingil, “Hukuksuz bir şekilde hile ile 3’te 2 çoğunluğu elde ettiler. Bir de 100 No’lu parselde inşaata başladılar. Ortada bir plan yok, proje yok, ruhsat yok, proje sorumlusu, mimarı yok” dedi. Davaya müdahil olan mahalle sakinlerinin sayısı ise 100’ü geçti.

Bölge sakinlerinin avukatı Onur Cingil, Kirazlıtepe’de yaşayan yurttaşların 2.5 yıldır tapulu evlerinin, arazilerinin zorla alınmaya çalışıldığını belirterek “3’te 2 çoğunluğu sağlayamayan Üsküdar Belediyesi ve bakanlık “parsel oyunları” yaparak eski parselleri böldü ve küçülen parsellerden 3’te 2 çoğunluğun sağlandığını iddia ederek hak sahiplerine evlerinden çıkmaları için tebligat gönderiyorlar. Ortada bir plan yok, proje yok, ruhsat yok, proje sorumlusu, mimarı yok. Bu yapılan hukuksuzluklara karşı yıllardır mücadele eden bölge halkı ile birlikte yapılan hileli işlemlere karşı birçok dava açtık” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-yargi-beklemiyor_174956.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!