Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

''Isıtma-Soğutma Sektörü 2013'te %10 Büyür"

Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder, ısıtma-soğutma sektörünün 2011 yılındaki yüzde 15'lik büyümenin ardından 2012 yılını yüzde 6 civarında bir büyüme ile kapattığını anımsattı..

yapi.com.tr / AA
''Isıtma-Soğutma Sektörü 2013'te %10 Büyür"

p>Çalışanlarıyla birlikte 2012 yılını değerlendiren ve yeni yıla ilişkin hedeflerini açıklayan Hasan Önder, ısıtma-soğutma sektörü açısından ekonomideki genel eğilime ve konut sektörüne bağlı olarak 'tutuk bir yıl' yaşandığını, ancak 2013 yılının daha dinamik bir yıl olacağını belirterek, sektöre ilişkin büyüme öngörüsünü yüzde 10 olarak açıkladı. Bu noktada iklimlendirme sektörünün Türkiye'deki potansiyeline de dikkat çeken Önder, ''Dünyada 88 milyar doları soğutma, 32 milyar doları ısıtma olmak üzere sektörünün büyüklüğü 120 milyar doları bulmaktadır. Buna karşılık, Türkiye'de bu pazarın 1,2 milyar doları ısıtma olmak üzere 2,3 milyar dolar seviyesinde. Bize göre bu rakam içinde bulunduğumuz sektörün büyüme potansiyelini çok net ortaya koymaktadır'' değerlendirmesinde bulundu.
     
Açıklamada tüketici beklentileri, artan çevre bilinci ve yüksek teknoloji gibi faktörlerin etkisiyle sektörde önemli bir değişim yaşandığını da vurgulayan Önder, ''Türkiye'yi üretim üssü yapmayı hedefleyen bir şirket olarak yeni yatırımlarla büyüme planları yaparken, ülkemizin cari açık, istihdam gibi sorunlarının çözümüne de destek olacağımıza inanıyoruz'' dedi.
     
HasanHasan ÖnderDaikin Türkiye'nin 2012 yılında sektöründeki genel eğilimden farklı olarak hızlı bir büyüme kaydettiğine dikkati çeken Hasan Önder, ''Isıtmada Airfel, soğutma da Daikin markası ile faaliyet gösterdiğimiz sektörde en geniş ürün gamını sunan şirket olurken, yüzde 52'lik büyüme oranımızla da sektör ortalamasının çok çok üzerinde bir performans kaydettik'' dedi.

Önder, şunları kaydetti:

''Yüzde 68'lik bir büyüme ve 339 milyon lira ciro ile kapattığımız 2011 yılından sonra kendimize, 2012 yılı için hedefimizi 500 milyon lira ciro olarak belirlemiştik. Yılın sonunda ise yüzde 52 büyüme ile 518 milyon lira ciroya ulaştık. Temmuz 2011'de Daikin gibi bir dünya devinin çatısı altına girerken, 2015 yılı için kendimize 500 milyon Avro'luk bir ciro hedefi koymuş ve bunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu hedefimize adım adım ilerlerken, 2013 yılına ilişkin öngörülerimizi de daha yukarıya taşıdığımızı açıklamak isterim. Daikin Türkiye olarak 2013 yılında yüzde 25'lik bir büyüme oranı ile 640 milyon lira ciroya ulaşacağımızı planlıyoruz.''
    
1000 kişilik istihdam hedefini 1500'e çıkardı
    
Daikin Türkiye'nin planlarının hızla hayata geçirmesi ve öngörülerin üzerinde bir büyüme kaydetmesinin, diğer hedeflerin de yükseltilmesine neden olduğunu açıklayan Hasan Önder, sözlerine şöyle devam etti:

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/isitma-sogutma-sektoru-2013te-10-buyur_103954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!