Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Daikin ABD’nin En Büyük İkinci Üreticisini Satın Aldı

2011 yılında Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörüne giren dünyanın en büyük klima üreticilerinden Daikin, ABD’nin önemli klima şirketlerinden Goodman Global Group Inc’in satın alınması için Goodman ve onun en büyük paydaşı Hellman&Friedman ile 29 Ağustos 2012 tarihinde anlaşmaya vardı.

yapi.com.tr
 Daikin ABD’nin En Büyük İkinci Üreticisini Satın Aldı

2011 yılında Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörüne giren dünyanın en büyük klima üreticilerinden Daikin, ABD’nin önemli klima şirketlerinden Goodman Global Group Inc’in satın alınması için Goodman ve onun en büyük paydaşı Hellman&Friedman ile 29 Ağustos 2012 tarihinde anlaşmaya vardı. 3.7 milyar Amerikan doları karşılığında Goodman’ın tamamına sahip olan Daikin, 2015 yılı hedefleri doğrultusunda büyümeyi sürdürüyor.

Özellikle Kuzey Amerika’da kanallı tip klima alanında önemli bir yere sahip olan Goodman, düşük bütçeli ABD üretimi ve 900 dağıtım noktasından oluşan geniş ağıyla güçlü bir finansal performansa sahip. Geniş ürün gamında konut tipi ve ticari tip uygulamalar için klima ve ısı pompası sistemleri; binalar ve fabrikalar için büyük çaplı klima sistemleri bulunduran Daikin, Goodman ürünlerini de bünyesine katıp Kuzey Amerika klima pazarına giriş yaparak global pazar liderliğini güçlendirmeyi hedefliyor. 

Daikin Başkanı ve CEO’su Noriyuki Inoue, “Global ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme üreticisi liderliği yolunda Daikin, dünyanın en büyük iklimlendirme pazarı olan Kuzey Amerika’da Goodman ile güçlerini birleştirecek. Daikin ve Goodman Global ürünlerinin farklı bölgelere ulaştırılması açısından çok iyi bir dağıtım ağına sahip olduk” dedi. 

Daikin, Türkiye’de de büyüyor

Haziran 2012 sonu itibarıyla 285 milyon TL’ye ulaşan cirosu ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 büyüme kaydeden Daikin Türkiye de, bu yıl 530 milyon TL olan ciro hedefinin yüzde 55’ini ilk 6 ayda gerçekleştirmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-daikin-abdnin-en-buyuk-ikinci-ureticisini-satin-aldi_100222.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!