Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Bisiklet Yolları Uygulama Projeleri Çalışmaları Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çevreye duyarlı ulaşım araçlarından biri olan bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için Anadolu ve Avrupa yakalarında 'bisiklet yolları uygulama projeleri çalışmaları'na devam ediyor.

yapi.com.tr
İstanbul Bisiklet Yolları Uygulama Projeleri Çalışmaları Devam Ediyor

Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nce 1. etap olarak başlanan çalışmalarda Anadolu ve Avrupa yakasında 18'er kilometre olmak üzere, toplamda 36 kilometrelik bisiklet yolu hizmete alındı. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bulunan bisiklet yollarının iyileştirilmesi de bu kapsamda ele alınacak. Bisiklet ile yapılan yolculuk koşullarının iyileştirilmesi, bisiklet kullanılan bölgede daha güvenli ve konforlu bisiklet dolaşımının sağlanması ile gündelik yaşamın her alanında bisikletin kullanılması sağlanacak.

Bisiklet kullanımın yaygınlaştırılmasındaki önemli etkenlerden birisini de kullanılan bisikletlerin parklanması oluşturuyor. Bu sayede bisiklet ve toplu taşıma araçlarının entegrasyonu da sağlandı. Proje kapsamında ayrıca levhalar ile  bisiklet ve araç sürücüleri ile  yayaların bilgilendirilmesi sağlanıyor.

Avrupa yakasında Sahil Yolu Kenedy Caddesi-Ekrem Kurt Bulvarı-Zeytinburnu Metro istasyonu Veliefendi arası bisiklet yolu uygulaması halkın hizmetine verildi. Anadolu yakasında Kadıköy Bostancı- Göztepe Parkı-Bağdat Caddesi-Kadıköy Meydanı bisiklet yolu vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-bisiklet-yollari-uygulama-projeleri-calismalari-devam-ediyor_102622.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!