Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeşil Alanlarını Koruyan Muhtarlara Bütçe Yok

İstanbul Üsküdar’daki Ünalan ile Acıbadem’in mahalle muhtarlarına 11 aydır ödenek verilmiyor. Üsküdar’daki diğer 31 mahalle muhtarına aylık bin 500 TL ödenek verilirken, Ünalan ve Acıbadem muhtarlıklarına ödenek verilmemesi tartışma yarattı.

yapi.com.tr
Yeşil Alanlarını Koruyan Muhtarlara Bütçe Yok

Üsküdar Belediyesi, Belediye Kanunu’nun 9. maddesinde yer alan, “Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar” hükmüne rağmen Ünalan ile Acıbadem Mahalle Muhtarlığı’na 11 aydır ödeneklerini vermiyor.

BirGün’den Uğur Şahin’in haberine göre; AKP’li belediye, ödenek kesintisine hiçbir gerekçe göstermezken, konuya ilişkin Acıbadem Mahallesi Muhtarı Semra Aydın ve Ünalan Mahallesi Muhtarı Mezengül Şimşek’in defalarca yaptığı başvuruları da yanıtsız bıraktı. Söz konusu muhtarlıklara en son ödenek 2019 yılının Şubat ayında verilirken, ödenmeyen miktarın 16 bin 500 TL olduğu öğrenildi.

Diğer muhtarlara veriliyor
Ünalan ve Acıbadem Mahallesi’nin dışında AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin ilçede bulunan 31 mahalle muhtarına düzenli ödenek vermesi dikkat çekti. Acıbadem Mahallesi Muhtarı Semra Aydın ile Ünalan Mahallesi Muhtarı Mezengül Şimşek’in konuyu yargıya taşıyacakları bildirildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yesil-alanlarini-koruyan-muhtarlara-butce-yok_176864.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!