Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul’da 100 Bin Bina Yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da 2014 yılı sonuna kadar 100 bine yakın bina yıkılarak yeniden inşa edilecek.

yapi.com.tr
İstanbul’da 100 Bin Bina Yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul’da 2014 sonunda kadar 100 bin binanın yıkılacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Kentsel Dönüşüm ile İstanbul’daki riskli alanlarda yer alan ve yenilenecek 11 bin 932 yapı, 94 bin kişinin hayatını kurtaracak. İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerini hızla hayata geçirmek için 50 kişilik ekipten oluşan İstanbul Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü birimini kurarak işe başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıklamalarına göre İstanbul’da toplam 2 milyona yakın bina yer alıyor.

Vatandaşa her ay 600 TL yardım yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Dönüşümden yararlanacak vatandaşlarımıza bakanlığımız tarafından her ay 600 liralık kira yardımı yapılacak” dedi. Erdoğan Bayraktar 2023 hedeflerinin ise kentteki yapıların yüzde 50’sinin yıkılıp yeniden yapılması olduğunu ifade etti.

Binaların yüzde 60’ı kaçak

İstanbul’daki yapıların yüzde 40’ının ömrünü tamamladığını belirten Bayraktar, kentte yapı stokunun yüzde 60’ının kaçak olduğunu, yüzde 27’sinin de acil yıkılması gerektiğini dile getirdi. İstanbul’daki binaların sadece yüzde 35’inde deprem sigortası olduğunu belirten Bayraktar, en güvenli yapıların Ataşehir, Beylikdüzü ve Halkalı’da yer aldığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-100-bin-bina-yikilacak-_105349.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!