Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Kentsel Dönüşüm, Uzun İnce Bir Yol"

Muhtarlarla da bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, kentsel dönüşüm ile ilgili “Bu, uzun ince bir yol gibi. 60 senelik çöküntü 2-3 senede ayağa kalkmaz” diye konuştu.

yapi.com.tr
"Kentsel Dönüşüm, Uzun İnce Bir Yol"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, mahallelerin acil sorunlarına çözüm bulmak amacıyla düzenlediği muhtar toplantılarına Konak ilçesinin 25 mahalle muhtarıyla devam etti.

"Kent dönüşümünden korkmayın!"

Kent dönüşümünde kararlı olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkan Kocaoğlu, çarpık kentleşmenin yılların birikimi olduğunu söyledi. Amaçlarının kenti ayağa kaldırmak olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Kent dönüşümü dediğin, uzun ince bir yoldur. Bu kentin kent dönüşümüne ihtiyacı var. Tepecik’i, Basmane Meydanı’nı, Dibekbaşı’nı, Mezarlıkbaşı’ını, orayı da burayı da kirleten biziz. Yıllar içinde kent merkezini yıkmışız. Şimdi toparlamaya çalışıyoruz. Ama bu 1-2 günde olacak bir iş değil. 60 senelik çöküntü 2-3 senede ayağa kalkmaz” dedi. Kent dönüşümünün bu kentin ‘olmazsa olmaz’ı haline geldiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı, dönüşüm olduğu zaman kentin yol, park, spor sahası, kent ormanı gibi tüm sosyal donatı alanlarıyla yaşanılır hale geleceğini vurguladı. Kent dönüşümü konusundaki ilkelerini tekrarlayan Başkan Kocaoğlu, “Kent dönüşümünden korkmamak lazım. Kimsenin burnu kanamadan, kimseyi sokakta bırakmadan, adil şekilde, kimseyi diğerine teslim etmeden, Kadifekale’deki gibi dönüşüm yapacağız. Yaparsak, böyle yapacağız” diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-uzun-ince-bir-yol_104849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!