Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstiklal Caddesi'nin Altyapısı için Ödenen Paraya Ne Oldu?

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya Beyoğlu İstiklal Caddesi'nin aşırı yağışlar sonrası durumunu ve 4 milyon 640 bin liralık altyapı ihalesini sordu.

yapi.com.tr
İstiklal Caddesi'nin Altyapısı için Ödenen Paraya Ne Oldu?

Cumhuriyet'in haberine göre, Tanrıkulu'nun, Bakan Ala tarafından yanıtlandırılması istemiyle TBMM'ye verdiği soru önergesi şöyle:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 4 Ağustos 2014 tarihinde Bağcılar'da düzenlenen kentsel dönüşüm töreninde yaptığı konuşmada 2 Ağustos 2014 günü İstanbul İstiklal Caddesi’nin yağan yağmurun ardından sular altında kalması ile ilgili olarak 'Bir yağışla 15 dakikada 25 litre, yani kovaları boşaltıyorsunuz gibi bir yağış var. İstiklal Caddesi'nin altında yüz yıl önce yapılan bir kanal var. Mazgallara, su kanallarına hiç dokunmamamıza rağmen yıllardan beri, çocukluğu Beyoğlu'nda geçmiş biri olarak böyle bir olayı görmediğimiz bir yerde, fiziksel hiçbir müdahale etmediğimiz yerde, bu su birikintisini nasıl görüyoruz? Alttaki kanalı rehabilite etmemize rağmen bunu görüyorsak, Londra'da Metroyu su basıyorsa ve dünyanın birçok yerinde bu tufanları şehirlerde görüyorsak, dünya bir takım sinyaller veriyor demektir’ demiştir.

Bu bağlamda;

* İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın İstiklal Caddesi'ni su basması hakkında dediği gibi mazgallara, su kanallarına hiç dokunulmadıysa eğer o halde 2005’te İstiklal Caddesi'nin altyapısı da dahil olmak üzere düzenlenme işi için 4 Milyon 650 bin TL ne için ödenmiştir?

* 'Londra'da Metroyu su basıyorsa ve dünyanın birçok yerinde bu tufanları şehirlerde görüyorsak, dünya bir takım sinyaller veriyor demektir. Bu sinyaller nelerdir? Sinyallere karşı alınan önlemler nelerdir?

* İstiklal Caddesi nin altyapısı dahil düzenlenmesi işi için 4 Milyon 650 bin TL. Hangi şirkete neyin, hangi işin karşılığında ödenmiştir?

* İstiklal Caddesi’nin yağan hafif şiddette bir yağmurda dahi sular altında kalmaya devam ettiği dikkate alındığında 4 Milyon 650 bin TL çöpe atılmış bir para mıdır?

* 2005 - 2013 arasındaki dönemde İBB tarafından İstanbul’un altyapı projeleri işlerinin verildiği ana üstlenici konumundaki hangi şirketlere hangi projeler için ne kadar tutarlarda ödemeler yapılmıştır?

* İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstiklal Caddesi’nin altyapısına hiç dokunulmadığı iddiası doğru mudur? Doğruysa neden İstanbul halkını yanlış bilgilendirmiştir?

http://www.yapi.com.tr/haberler/istiklal-caddesinin-altyapisi-icin-odenen-paraya-ne-oldu_123341.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!