Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yine Yeniden İstiklal Caddesi'nin Kaplama Sorunu

İstiklal Caddesi'ndeki tarihi tonozun atık ve yağmur suları nedeniyle zarar gördüğünü, bu nedenle kaplamaların sürekli bozulduğunu belirten Başkan Topbaş, yolun her iki tarafına döşenen kesit sayesinde caddenin bir daha kazılmayacağını ifade ederek, “İstiklal de Sultanahmet gibi yenilenerek İstanbul’a yakışır hale gelecek” dedi.

yapi.com.tr
1 Yine Yeniden İstiklal Caddesi'nin Kaplama Sorunu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilerin İstiklal Caddesi’nde yürütülen çalışmalarla ilgili sorularını cevaplandırdı. İstiklal Caddesi'ndeki tarihi tonozun parçalarının kırılarak atık sularda ve yağmur sularına karıştığını belirten Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu;

“Bu sebeple caddenin altındaki tonozlar yer yer çöktü. Tonozdaki çökmeler nedeniyle oluşan boşluklara, tramvay araç ve geçişindeki titremeler eklenince, caddeye döşenen tüm kaplamalar sökülüyor ve bozuluyor. Yani harcın bağlayıcılık özelliliğini kopartılıyor. Dolayısıyla caddenin üzeri bir türlü malzemeleri tutmuyordu. Beton döktüğünüz zaman da devamlı kazınıyordu. Ayrıca, maalesef kablo ve doğalgaz geçişi gibi nedenlerle İstiklal Caddesi yılda en az 40 defa kazılıyor”.

İstiklal Caddesi’nde Sultanahmet'teki gibi yeni bir düzenleme yapılacağını açıklayan Kadir Topbaş, “Taksim’de tarihi tonozun bakım çalışmaları Koruma Kurulu’ndan alınan izin nedeniyle biraz uzun sürdü. Ancak çalışmaları bugün bitirdik. Yolun her iki tarafın da ve sağlı sollu bir baks (kesit) geçiyor. Baksın içinden elektrik vb. kablolar geçecek ve cadde bir daha kazılmayacak" dedi.

İstiklal Caddesi'nde yeni bir düzenleme çalışması başlatacaklarını açıklayan Başkan Topbaş, "Sultanahmet’teki zemin ve çevre düzenlemesini gördünüz nasıl yaptık, çok beğeniliyor. İstiklal Caddesi’nde de Sultanahmet’teki gibi bir zemin düzenleme çalışması yapılacak. Hazırlıklar yapıldı, malzemeleri teknik bir ekiple birlikte seçeceğiz. Yakında çalışma başlayacak. Artık İstiklal Caddesi’nin zemininde çökme, kalkma gibi bir sıkıntı yaşanmayacak ve burası da İstanbul'a yakışır hale gelecek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yine-yeniden-istiklal-caddesinin-kaplama-sorunu_102367.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Teknik ekip olabilecek malzemeleri secsin de , her medeni , demokratik ulkede oldugu gibi, estetik secime vatandaslar olarak oy kullanma hakkimiz olsa daha hakkaniyetli, daha dogru olmazmiydi ? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!