Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Istrancalar Yok Oluyor!

Plansız yatırımlarla alarm veren Trakya'nın akciğerleri için Kırklareli'nde panel düzenleniyor...

yapi.com.tr
Istrancalar Yok Oluyor!

Sol Gazetesi'nden Yusuf Yavuz'un haberine göre, vahşi madencilik, enerji yatırımları ve çimento fabrikaları kurulması girişimleriyle büyük tehdit altında bulunan Trakya'nın akciğeri Istrancalar alarm veriyor. Bölgedeki yaşam alanlarını ve su kaynaklarını etkileyecek olan girişimler, 30 Kasım'da Kırklareli'nde düzenlenecek panelde ele alınacak. Ziraat Mühendisleri Odası ve Doğal Yaşamı Koruma Vakfı Kırklareli İl Temsilciliği tarafından organize edilen panele, Prof. Dr. M. Doğan Kantarcı, avukat Bülent Kaçar ve DAYKO Tekirdağ Temsilcisi Arslan Hamza Algül konuşmacı olarak katılacak.

Istrancalar yok oluyor, tehlikenin farkında mısınız?

"Istrancalar yok oluyor, tehlikenin farkında mısınız?" başlığıyla düzenlenecek olan panele Kırklareli Belediyesi de destek veriyor. 30 Kasım Cumartesi günü Kırklareli Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan panelin başlama saati ise 13:30 olarak açıklandı.

Ergene'yi ve bölgeyi adım adım havadan görüntüledi

Istrancalarda yapılan madencilik faaliyetlerinin yanı sıra, bölgenin doğal ve kültürel zenginlikleri ile Ergene nehrinin ana kaynağından denize döküldüğü yere kadar havadan görüntüleyen paramotor pilotu Arslan Hamza Algül panelde görsel bir sunum yapacak. Trakya bölgesindeki ekolojik sorunlara yönelik pek çok çalışmaya imza atan Prof. Dr. Doğan Kantarcı ile çevre ihllalerine yönelik açtığı davalarla tanınan avukat Bülent Kaçar'ın da konuşmacı olarak katılacağı panelde, bölgenin çevre düzeni planları da ele alınacak.

Dereköy altın madeni yöre halkını endişelendiriyor

Son günlerde yörede yaşayanları endişelendiren Dereköy Altın madeni, İçme ve sulama suyu havzalarındaki barajlarda yaşanan tehditlerin de bilim ve hukuki yönden değerlendirileceği panele tüm yaşam savunucuları davet ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istrancalar-yok-oluyor_114430.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!