Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İtalyan Eni, EnBW Eni'deki Payını Satıyor

İtalyan enerji şirketi Eni, Almanya'da doğalgaz sektöründeki ortak girişimi olan EnBW Eni'nin hissesini, ortağı EnBW (Energy Baden-Württemberg) Enerji'ye satıyor.

yapi.com.tr / AA
İtalyan Eni, EnBW Eni'deki Payını Satıyor

Eni'nin resmi internet sitesindeki açıklamada, şirketin EnBW Eni ortak girişimindeki hissesini, halihazırda ortağı olan EnBW Enerji şirketine satacağı bildirildi. Açıklamada, satışın tekel oluşmasını önleyici otoritelerin onayına bağlı olarak gerçekleşeceği bilgisi verilirken, "Eni'nin müşterek şirketteki payını satma kararı, iletim, dağıtım, satış ve pazarlama portföyündeki ve aktif gaz taşıma yatırımlarındaki düzenleme stratejilerinin bir parçası. Eni şirketi, Almanya Dusseldorf'daki ticari markası aracılığıyla doğalgazın ticarileştirilmesinde aktif olarak çalışmaya devam edecek" denildi.

Fitch'ten Eni'ye not indirim sinyali gelmişti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, 8 Temmuz'da resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Avrupa'da son yıllarda düşen rafineri marjlarının en az bir iki yıl daha düşük devam edeceğini öngörmüş, bu durumun bir çok büyük enerji şirketinin kredi notunu etkilemeyeceğini, Eni'nin ise istisna olabileceğini vurgulamıştı. Fitch'in bu yorumu, Eni'ye kredi notu indirim sinyali olarak algılanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/italyan-eni-enbw-enideki-payini-satiyor_122426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!