Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘İzmir’in Çılgın Projesi’ Yola Çıktı

Hükümetin 2011 genel seçimleri öncesinde açıkladığı 35 proje arasında yer alan Körfez Tüp Geçiş Projesi ile ilgili ÇED süreci başladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacak projenin ÇED onayından sonra çalışmalarına başlanacak.

yapi.com.tr
‘İzmir’in Çılgın Projesi’ Yola Çıktı

Hükümetin İzmir’e yönelik 2011 genel seçim döneminde yapmayı planladığı ve bir bölümü tamamlanan 35 proje arasında yer alan Körfez Tüp Geçişi ile ilgili çalışmalar resmen başladı. Üçkuyular-Çiğli arasında yapılması planlanan proje için bakanlık işlem başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “İzmir ili Balçova, Narlıdere, Karşıyaka ve Çiğli İlçesi sınırlarında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan İzmir Körfez Geçişi (Otoyol ve Raylı Sistem Dahil) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 25/06/2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir” denildi.

Halkın görüş ve değerlendirmelerinin alınacağı toplantının ardından ÇED süreci ile birlikte diğer çalışmalara geçilecek. Öte yandan, İzmir Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları odası da proje açıklandığında İnciraltı ve Çiğli’de ulaşımın tıkanacağını ifade ederek karara itiraz etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-cilgin-projesi-yola-cikti_131465.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!