Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çifte Kiralama: İzmir’in Çevre Yoluna AVM Geliyor

İzmir’in, Kuzey Çevre Yolu üzerindeki karşılıklı iki yer, servis alanı, benzin istasyonu ve alışveriş merkezi (AVM) yapılmak üzere 25 yıllığına Karayolları Müdürlüğü'nden kiralandı. İstasyonlardan birisinin faaliyete geçtiği bölgede, diğer istasyonun ve AVM'nin inşaatı devam ediyor.

yapi.com.tr
Çifte Kiralama: İzmir’in Çevre Yoluna AVM Geliyor

Kuzey Çevre Yolu, yakınında yapılacağı bildirilen şehir hastanesinden dolayı ekonomik kazanç açısından da dikkat çeken bir bölge haline geldi. İzmirli bir akaryakıt ve inşaat şirketi de, Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonrasında, hem şehir hastanesi yakınında hem de yol üzerindeki, en uygun iki yeri kiraladı. DHA'nın haberine göre, tünellerin hemen çıkışındaki karşılıklı iki servis alanı, 25 yıllığına bu şirkete kiralandı.

25 yıl sonra kullanılabilir halde devredilecek

Yapılan protokol uyarınca, şirket bölgeye iki akaryakıt istasyonunun yanı sıra, bir de AVM yapacak. Yol üstü dinlenme tesisi olarak kayıtlarda geçen bölgedeki istasyonlardan birisinin inşaatı tamamlandı ve faaliyete geçti. Diğer istasyon ile AVM'nin devam edin inşaatının da kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi. Şirketin her iki servis alanını 25 yıllığına 'yap işlet devret' modeliyle kiraladığı açıklandı. Bu bölgeleri 25 yıl boyunca işletecek olan şirketin, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ise, yıllık belli bir oranda kar payı ile kira bedeli ödeyeceği, bu rakamın da 12 milyon TL olmasının beklendiği ifade edildi. Tesisler için bölgede yeni bağlantı yollarının da yine çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Benzer bir AVM tepki çekmişti

Kuzey Çevre Yolu üzerine yapımına başlanan istasyon ve AVM'nin bir benzeri, daha önce Balçova'daki, Çeşme otoyolu bağlantısı üzerine yapılmıştı. Daha önce yaklaşık 10 işyerinin bulunduğu alan, yeni bir arazinin tahsisiyle İzmir'in en büyük AVM'lerinden birine dönüştürülmüştü. Yerel yönetimin devre dışı bırakılarak yapılan plan uygulaması hem belediyelerin hem de teknik meslek odalarının tepkisine neden olmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cifte-kiralama-izmirin-cevre-yoluna-avm-geliyor_132108.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!