Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

JCB, Türkiye'deki Tahtını Geri Almayı Hedefliyor

Dünyaca ünlü iş makinesi üreticisi JCB, Türkiye pazarında geçen yıl kaptırdığı birinciliği geri alma peşinde.

yapi.com.tr / AA
JCB, Türkiye'deki Tahtını Geri Almayı Hedefliyor

Dünyaca ünlü iş makinesi üreticisi JCB, Türkiye pazarında geçen yıl kaptırdığı birinciliği geri alma peşinde. JCB'nin Türkiye Distribütörü SİF İş Makinaları A.Ş. Satış Pazarlama ve Destek Direktörü Noyan Gençoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş makineleri sektörünün en önemli 3 firmasından birinin JCB olduğunu söyledi.

Rakipleriyle kıyasıya bir rekabet içinde olduklarını ve bu çerçevede satış rakamlarında bazen birinci bazen ikinci sırada bulunduklarını ifade eden Gençoğlu, ''Geçen sene ikinci olmuştuk. Ondan önceki sene birinciliğimiz vardı. Ama her zaman başa oynuyoruz'' dedi.

Gençoğlu, 2011 yılı hedeflerinin de büyük olduğuna değinerek şöyle devam etti:

''Geçen sene yüzde 29,5 pazar payına sahiptik, ikinci olduk. 850'nin üzerinden iş makinesi teslim etmiştik. Yıl sonuna kadar Türkiye'de bin 200-bin 300 iş makinesi satışı yaparak geçen yıl rakibimize kaptırdığımız birinciliğimizi geri almak istiyoruz. Aslında sorunumuz makine satışı yapmaktan ziyade makineleri Türkiye'ye getirebilmek. Dünyada iş makineleri pazarında büyük bir yükselme var. Fabrika çok yoğun olarak çalışıyor. Özellikle Türkiye ve Rusya gibi ülkelere makine yetiştirmekte epey zorlanıyorlar. Eğer yeterli sayıda makine Türkiye'ye gelirse 2011 yılını rekor seviyede bitirebiliriz.''

JCB'nin en fazla satıldığı ülke Türkiye

Merkezi İngiltere'de bulunan JCB'nin ürünlerinin Avrupa'da en fazla satıldığı ülkenin Türkiye olduğuna dikkati çeken Gençoğlu, bu nedenle firma merkezinin Türkiye'ye çok farklı bir gözle baktığını anlattı.

Gençoğlu, bu alanda da birinciliği kimseye kaptırma niyetinde olmadıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Bu tabii Türkiye pazarından ve JCB'nin makinelerinin çok iyi olmasından kaynaklanan bir şey. Bunun yanı sıra tüketiciye servis hizmetlerinin iyi şekilde verilmesi bizim pazardaki liderliğimizin önemli etkenlerinden biri. JCB Türkiye'den, Türk tüketicisi de JCB'den oldukça memnun. Önemli olan karşılıklı memnuniyeti sürdürebilmek. Bunun için çalışıyoruz.''

Bazı parçalar Türkiye'de üretiliyor

JCB'nin İngiltere'nin dışında Çin, ABD, Hindistan gibi 19 ülkede fabrikasının bulunduğunu ve 170'in üzerinde ürün çeşidi olduğunu kaydeden Gençoğlu, firmanın Türkiye'de bir üretim tesisi kurma gibi bir düşüncesinin şu an olmadığını belirtti.

Gençoğlu, bunun tek nedeninin, Türkiye'nin üretim yapılan diğer ülkelere yakınlığı olduğunu söyleyerek, ''Üretim tesisi kurma gibi bir düşünce olmamasına karşın, birçok yedek parça Türkiye'de üretiliyor. Mesela dişlilerin, bazı dökümlerin üretildiği yer Türkiye'' dedi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/jcb-turkiyedeki-tahtini-geri-almayi-hedefliyor_87350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!