Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Nokta Dönüşlü Mini Yükleyici JCB’ye Ödül Getirdi

STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları’nın Türkiye pazarına sunduğu iş makinası markası JCB, PowerBoom adını verdiği, özel kabin ve yükleyici kolu tasarımına sahip nokta dönüşlü mini yükleyici serisi ile İsveçli Maskinentreprenören Dergisi tarafından bu yıl ikincisi verilen Teknoloji Ödülü’nü kazandı.

yapi.com.tr
Nokta Dönüşlü Mini Yükleyici JCB’ye Ödül Getirdi

Dergi çalışanları ve sektörün önde gelen isimleri, ödülün sahibini belirlemek için yıl boyunca test edilen ve dergide yayınlanan tüm ürün haberlerini ve teknik notları değerlendirdiler. Aranılan kriterlerden ilki, ürünün veya makinanın derginin yazı işleri ile ilgili olan haber değerlendirmesini geçmesi ve dergiye konu olmasıydı. İki numaralı kriter ise yenilik ve fayda idi. En büyük makina üreticilerinin makinalar arasındaki kalite farklarının çok az olduğu bu dönemde, bir makinayı, ekipman parçasını veya aksesuarı rakiplerinden ayıracak yeni çözümler arandı. Belirlenen kriterlere sahip aday makineler dergiden artı puan aldı. Üçüncü değerlendirme kriteri ise tasarım olarak belirlendi. Tasarımda sadece görünüm değil, ergonomi, düğmelerin ve kumandaların nasıl olduğu, makinanın nasıl kolay kontrol edildiği ve bunun gibi birçok ölçüt göz önünde bulunduruldu.

Bu yılın testlerinin, makalelerinin ve haberlerinin değerlendirilmesiyle belirlenen on iki aday, kriterlere göre birbirleri ile karşılaştırıldı ve en sonunda altı aday finale kaldı. Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri, son değerlendirmesinde 2012 Teknoloji Ödülü’nün sahibi olarak JCB’nin nokta dönüşlü mini yükleyicisini seçti.

"Bu tasarımla normal çözümlerin çok dışına çıktık"

JCB’nin Avrupa Satış Müdürü Mark Telleck yaptığı açıklamada, “JCB, bu tasarımıyla birlikte normal çözümlerin çok dışına çıktı. Artık, kovanın üzerinden tırmanmanıza ve ön camdan kabine girmenize gerek yok. Bu yeni tasarım, hem güvenlik açısından, hem de klostrofobisi olan kişiler için mükemmel bir çözüm” dedi.

Nokta dönüşlü mini yükleyicilerde operatör, kovanın üzerinden tırmanıp ön camdan kabin içerisine girmek zorunda kalıyor. Bu hem zahmetli, hem de çamurlu bir kepçe üzerinde kayma riski bulunduğu için tehlike yaratıyor. Zaman zaman ise, ünitenin ön camın açılamayacağı veya operatörün herhangi bir sebepten ötürü dışarı çıkamayacağı bir pozisyonda kalması durumunda da bir sorun haline geliyor. İşte tüm bu nedenlerle JCB’ye teknoloji ödülü getiren yükleyici kolu ve kabin özelliği iş makinası sektörü ve çalışanları adına büyük önem taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nokta-donuslu-mini-yukleyici-jcbye-odul-getirdi_104325.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!