Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kabataş'ta 2 Yıllık Çalışma Başlıyor

İBB, 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenecek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne ulaşım için bir son dakika kararı alınmazsa, Kabataş Transfer Merkezi ve Meydan Projesi nedeniyle bugün Kabataş İskelesi’ni kapatıyor

yapi.com.tr
Kabataş'ta 2 Yıllık Çalışma Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenecek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne ulaşım için bir son dakika kararı alınmazsa, Kabataş Transfer Merkezi ve Meydan Projesi nedeniyle bugün Kabataş İskelesi’ni kapatıyor.

İki yıl sürecek çalışmalar süresince iskele hizmet vermeyecek. Trafik akışının devam edeceği bölgede füniküler ise bir ay sonra kapanacak.

Kabataş Transfer Merkezi inşaatı tüm anıt eserler ve ağaçlar korunarak Arkeoloji müzesi denetiminde gerçekleştirilecek. İstanbul ulaşımının düğümünü çözecek en önemli projelerden biri olarak lanse edilen Kabataş Transfer Merkezi’nin geniş kapsamlı inşaat çalışması nedeniyle, bugünden itibaren Kabataş’taki vapur, motor ve deniz otobüsü iskeleleri çalışma sürecinde başka iskelelerden hizmet verecek.

Raylı sistem, deniz ve karayolu ulaşımının entegre olacağı belirtilen Kabataş Meydanı projesi çerçevesinde 83 bin metrekarelik bir alanda yayalaştırılmış yeni bir meydan düzenlemesi yapılacak.

Vapur, deniz otobüsü ve motor iskeleleri yenilenecek. Dolmabahçe-Fındıklı arasındaki trafik yeraltına alınacak. Meydan altında müze, sergi salonları ve otopark inşa edilecek.

Üsküdar ile Kabataş’ı denizin altından bağlayacak yaya tüneli projesi de yeni meydanda diğer ulaşım sistemlerine entegre olacak.

DENTUR, BUDO ve İDO seferleri nerede yapılacak?

DENİZ ULAŞIMI Kabataş İskelesi’nden yapılan seferler aşağıdaki iskelelerden gerçekleştirilecek:

ŞEHİR HATLARI: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden,

İDO: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi’nden,

DENTUR: Kabataş-Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi’nden,

BUDO: Kabataş-Bursa seferleri Karaköy Eski İDO İskelesi’nden sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kabatasta-2-yillik-calisma-basliyor-_147888.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!