Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kabataş Vapur İskeleleri Kapatılıyor

Kabataş vapur iskeleleri, inşaat çalışmaları nedeniyle bugün deniz trafiğine kapatılacak.

yapi.com.tr/AA
Kabataş Vapur İskeleleri Kapatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Kabataş Meydan Düzenlemesi, Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı" sebebiyle iskelelerde, bugün sabah saatlerinden itibaren deniz trafiği durdurulacak.

Kabataş'taki vapur iskeleleri, yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapalı kalacak, bu sırada, Kabataş sahilinde deniz, raylı sistem ve karayolu taşımacılığını entegre edecek modern bir transfer merkezi yapılacak. Trafik yer altına alınarak, sahil boyunca kesintisiz yaya akışı sağlanacak. Tramvay ve füniküler sistemleri, bir süre daha çalışmaya devam edecek. Vatandaşların Taksim, Eminönü, Beşiktaş bölgelerine ulaşımını sağlamak amacıyla ring seferleri başlatılacak. Ayrıca bölgeden geçen otobüs sayısı arttırılacak.

Çalışma süresince, Şehir Hatları AŞ, Kadıköy-Kabataş, Kabataş- Adalar ve Uğramalı Boğaz Hattı seferlerinde Kabataş İskelesi yerine Şehir Hatları'nın kullandığı Beşiktaş ve Eminönü iskelelerini, İDO AŞ, Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferlerinde Kabataş iskelesi yerine İDO'nun kullandığı Beşiktaş ve Yenikapı iskelelerini kullanacak.

Ayrıca, Dentur Avrasya Kooperatifi'ne bağlı işletmeciler, Kabataş-Üsküdar seferlerini Kabataş İskelesi yerine Dentur Avrasya'nın kullandığı Beşiktaş iskelesinden, BUDO AŞ, Kabataş-Bursa seferlerini gerekli izinlerin alınması kaydıyla Eminönü Katip Çelebi iskelesinden yapacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kabatas-vapur-iskeleleri-kapatiliyor_148007.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!