Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kadıköy'e Kaçak Dolgu!

Fenerbahçe Burnu'nda Faruk Ilgaz Spor Tesisleri'nin bulunduğu sahile, Fenerbahçe Kulübü tarafından dolgu yapıldı. Dolgu çalışmalarını 'kaçak olduğu gerekçesiyle' durduran Kadıköy Belediyesi, soruşturma başlattı.

yapi.com.tr
1 Kadıköy'e Kaçak Dolgu!

Fenerbahçe Burnu’nda yaklaşık 1 ay önce dolgu çalışmaları için kamyonlarla hafriyat getirilerek sahile boşaltıldı. Faruk Ilgaz Spor Tesisleri’nin bulunduğu sahilde iş makineleriyle yapılan çalışmalar sonucunda Fenerbahçe Kulübü tarafından yaklaşık 15 metrekarelik alana dolgu yapıldı. Radikal Gazetesi'nin haberine göre Fenerbahçe Kulübü’nün sahil dolgu çalışmaları için gerekli izinleri almadığını ve deniz kenarında yapılan dolgunun kaçak olduğunu fark eden Kadıköy Belediyesi bölgeye bir ekip yollayarak dolgu çalışmalarını durdurdu.

Fenerbahçe Burnu sahilinde dolgu yapılabilmesi için Fenerbahçe Kulübü’nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan izin alması gerektiğini belirten Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Fenerbahçe Burnu’nda yapılacak herhangi bir sahil çalışması için firmaların projelerini önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaylatmaları gerekir. Projeler onaylandıktan sonra bölgede yapılacak çalışmalar için bakanlık tarafından belediyemizin mutlaka bilgilendirilmesi lazım. Ancak Fenerbahçe Kulübü’nün sahile dolgu yapacağı ile ilgili ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ne de Fenerbahçe Kulübü’nden bize herhangi bir bilgilendirme yazısı gelmedi. Dolayısıyla Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan dolgu kaçak olduğu için dolgu çalışmaları belediyemiz tarafından durdurulup incelemeye alındı” dedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı dolgu çalışması gibi daha önce Galatasaray Kulübü tarafından da sahilde yapılan düzenleme için izin alınmadığını belirten Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk, “Fenerbahçe Burnu’nun birçok bölgesinde son 20 yılda dolgular yapıldı. Bu bölgedeki dolgular için izin alınmadığını düşünüyorum” dedi.

‘Projemizi belediyeye sunduk, onay bekliyoruz’

Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz ise Faruk Ilgaz Spor Tesisleri’nin bulunduğu kıyı bölgesinde çalışma için bakanlıktan gerekli izinlere sahip olduklarını belirtti. Yılmaz “Tesisimizin bulunduğu kıyıyı düzenlemek için 2 yıl önce bakanlıktan izin aldık. Aldığımız izinler doğrultusunda bu bölgede çalışmalar yapıyoruz. Sahil düzenlemesi ile ilgili projemizi Kadıköy Belediyesi’ne sunduk. Ancak projemiz henüz onaylanmadı. Projenin onaylanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoye-kacak-dolgu_107674.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Haber komik... Belediye Başkanı Öztürk diyor ki, “Fenerbahçe Burnu’nun birçok bölgesinde son 20 yılda dolgular yapıldı. Bu bölgedeki dolgular için izin alınmadığını düşünüyorum” Kendisi son 20 yıldır belediye başkanı. Dolgu çalışmalarının durdurulma nedeni BİLGİLENDİRME olmayışı. Kim bilgilendirecekmiş habere göre... Bakanlık ve Fenerbahçe Kulubü... Genel sekreter diyor ki Bakanlıktan izin aldık, projeyi belediye onaylamadı. Ortada bir iletişim ve bilgilendirme kültürü sorunu var. Bizde Büyükler pek bilgilendirmeyi sevmezler. Sadece söylerler, paylaşmazlar.. Son kırk yıldır sahilleri doldurmak konusunda başarılı olduğumuz söylenebilir. Şimdi Kentsel Dönüşüm de başlıyor, başladı... Oradan çıkan artıklar dolgu malzemesi olarak nerede kullanılacak acaba? Bahtiyar Çetinbaş-inşaat mühendisi YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!