Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kale'nin Edilcoughi ve Edilgres'i Vitrine Çıktı

Kale Grubu, 3 ayrı salonda sergilediği seramik, banyo ve mutfak ürünleriyle UNICERA 24. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda tüketicilerle buluştu. Grup, Edilcoughi ve Edilgres marka ürünlerini de ilk kez görücüye çıkardı. Grubun, İtalyan Fincuoghi şirketini geçen yıl satın almasıyla kurulan Kale Italia şirketinin Edilcuoghi ve Edilgres

yapi.com.tr
1 Kale'nin Edilcoughi ve Edilgres'i Vitrine Çıktı

Kale Grubu, 3 ayrı salonda sergilediği seramik, banyo ve mutfak ürünleriyle UNICERA 24. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda tüketicilerle buluştu. Ziyaretçileri, İtalyan mimar Maurizio Molini tarafından Kale Grubu markalarının bir çatı altında birleşmesinden yola çıkarak 'cage' konseptiyle tasarlanan standında bütünsel bir yaklaşımla hazırlanan 'mekânları'yla buluşturan Grup, geçen yıl İtalya’da satın aldığı Edilcoughi ve Edilgres marka ürünlerini de ilk kez görücüye çıkardı.

Kale Grubu’nun İtalya’nın seramik üssü olan Sassuolo bölgesinde karo seramik üretimi yapan Fincuoghi şirketini geçen yıl satın almasıyla kurulan Kale Italia'nın Edilcuoghi ve Edilgres markalı ürünleri, Nisan ayında Kale Showroomları’nda da satılmaya başlanacak. Kale Italia, Genel Müdür Burak Orhun'un açıkladığı gibi, satın almadan sonra günümüz şartlarına göre yeniden konumlandırılan firmanın ünlü İtalyan tasarımcı Giorgio Mingarelli ve ekibinin tasarımlarıyla yenilediği ürün gamlarıyla UNICERA 24. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda yer alıyor. Seramik sektöründe tüm dünya için yeni bir bakış açısı, inovatif bir tasarım anlayışı getirme iddiasını taşıyan yeni ürün stratejisi, Edilcuoghi ve Edilgres markalarının ürün portföyüyle mimarların özgür seçim ve özgürce tasarım yapmasına da hizmet etmeyi hedefliyor. Edilcuoghi Colorboard ve Edilgres Stonelab

Basın mensuplarına Kale Italia'nın fuarda sergilenen ürün grupları üzerinden yeni ürün stratejileri hakkında bilgi veren tasarımcı Giorgio Mingarelli, 'duydukları tutku'yu yansıttığını söylediği projenin 'basit, ama sofistike bir stil'i yansıttığını kaydetti. Öncelikle yeni Edilcuoghi koleksiyonları için referans olarak kullanılacak ‘bej’ renginin ifade ettiği bütün tonları içeren bir palet olarak düşünülen ve renk kontrolünü öne çıkaran bir yaklaşıma sahip olan Edilcuoghi Colorboard'a değinen Mingarelli, sektörde örnekleri çokca görülen belirli pazarlara yönelik ayrı ayrı koleksiyonlar hazırlamak yerine Milano, New York, Berlin gibi 'mod'ları olan uluslararası bir proje hazırlama fırsatı yakaladıklarını belirtti. Koleksiyonların çok amaçlı olabilmesi ve birbiriyle kombine edilebilmesi için farklı malzemelerde ve ebatlarda üretilen seramiklerin tümü aynı renk paletini paylaşıyor. "Ürünlerimiz için mekan sınırlaması olmasın istedik" diyen Mingarelli, ürünlerin hepsinin birbiriyle çalışabileceği şekilde kurgulanan tasarımın kullanıcının da istediğini yapmasına izin verdiğini ifade etti. Mingarelli, bazı mekanların büyük boyutlu ürünler gerektirdiğini, geliştirdikleri teknolojiyle boyut sınırlamasını da ortadan kaldırdıklarını sözlerine ekledi.

Farklı renklerin harmanlanmasıyla orijinaline çok benzeyen 'doğal taş'lar üretilmesi amacıyla kurulan modern bir laboratuvar olan ve sadece bu ürün ve üretim sürecinde uzmanlaşma iddiasını taşıyan Edilgres Stonelab hakkında da bilgi veren Mingarelli, "Doğal malzemeleri, aynen olduğu gibi kullanmak istedik" dedi. Doğal ürünlerin bazı limitlerinin olduğuna, renklerin her zaman birbirini tutmayabildiğine, teknik özelliklerinin istenilen standartları karşılayamayabildiğine dikkat çeken Mingarelli, rengi ve yüzeyiyle doğal taşlardan hiçbir farkı olmayan ürünler sunmak istediklerini aktardı. Farklı renklerin harmanlanmasıyla orijinaline çok yakın biçimde üretilen taşlar, en yeni 'dijital inkjet' teknolojisi kullanılarak son işlemden geçiriliyor. Taşlar kesim ve düzeltme işlemlerinden sonra, doğal taşların blok olarak çıkarılması sırasında oluşan düzensizlikleri gidermek için taş ustalarının geleneksel olarak kullandığı 'filagna' yöntemiyle 60x60, 30x60 ve 45x90 ebatlarında üretiliyor. Çeşitli alt ebatlarda bulunan taşlar, paketlenerek kullanıma hazır halde sunuluyor.

Ersayın: Artık bir ürünü değil, ürünlerin bir araya gelerek oluşturdukları ambiyansı müşteriye anlatmak istiyoruz

Fuarda www.yapi.com.tr 'nin sorularını yanıtlayan Yapı Ürünleri Grubu Tasarım ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı E. Sertaç Ersayın da, tüketici ihtiyaçlarını gözeterek farklı ambiansta ürünler geliştirmeye devam ettiklerini; ana yaklaşımlarının da ihtiyaçları iyi anlamak, bunlara yaratıcı yaklaşımlar katabilmek ve bir değer ortaya çıkarmak olduğunu açıkladı. Ersayın, UNICERA'da sergiledikleri dört yeni koleksiyonun da ortak kaygısının, bir araya geldiklerinde ortaya çıkardıkları ambians olduğunu söyledi.

"Biz artık bir ürünü değil, ürünlerin bir araya gelerek oluşturdukları ambiyansı müşteriye anlatmak istiyoruz. Bu ambiyans, kullanıcının o odaya, ortama girdiği zaman aldığı hissin; kullanırken yaşadığı deneyimin ta kendisi. Dolayısıyla bütün bu karoların, seramiklerin, mobilyaların, tamamlayıcı aksesuarların, aynanın, aynı yaklaşımla, tek tek ele alınması ve tasarlanması gerekiyor. Bunu yapabilmek için de multi disipliner bakabilmek, çoklu düşünebilmek, paydaş sektörleri iyi izleyebilmek, ayrıca bunların tamamını aynı anda doğru yönetebilmek gerekiyor. Biz o noktada tasarım yönetimini doğru yapmak, doğru ürünler çıkarmak ve onları doğrulamak için gayret gösteriyoruz. Bu yoğun teknolojik ilişkiler içinde kullanıcı ihtiyaçlarını gözeterek, yaratıcılığın en üst sınırlarını beklentilerle, pazar değerleriyle, rekabetle uyumlandırarak yüksek katma değerli çıktılar yaratmak bizim en büyük motivasyonumuz ve beklentimiz".

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kalenin-edilcoughi-ve-edilgresi-vitrine-cikti_91158.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Detaylı bilgi için çok teşekkürler. Oldukça yardımcı. Bu arada aşağıdaki linkden Kale'nin Unicera fuarındaki çalışması ile ilgili dün Designmixer blogunda yazdığım yazıya da ulaşabilirsiniz: http://designmixer.wordpress.com/2012/03/19/kale-gene-tasarimcilari-heyecanladirmayi-basardi/ Tijen YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!