Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobilya Sektörü İhracat Hedefini %20 Yukarı Çekti

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) liderliğinde bu yıl 9.'su organize edilen ve 29 Ocak- 02 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı'nın (İMOB) gördüğü ilgi, ihracat hedeflerini öngörülenden yüzde 20 yukarı çekti.

yapi.com.tr
Mobilya Sektörü İhracat Hedefini %20 Yukarı Çekti

Açılışı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından yapılan ve 12’si yabancı, toplam 312 katılımcı firma ve 1000’den fazla marka ile toplam dokuz salonda gerçekleştirilen İMOB 2013, Türk markalarının vitrini olurken; Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya, geniş bir coğrafyadaki mobilya profesyonellerini bir araya getirdi. Fuara dair açıklamalarda bulunan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Ahmet Güleç, bu yıl ziyaretçi sayısının bir önceki yıla oranla büyük artış kaydettiğini belirterek, "2013 yılı ihracat hedefimizin yüzde 20’sinin, yani yaklaşık olarak 480 milyon dolarlık kısmının İMOB sırasında gerçekleştiğini öngörüyoruz" dedi.  

Katılımcı firmaların stantlarının önceki yıllara göre daha özenli olmasının fuara ve Türk mobilyasına olan ilginin artmasına neden olduğunu ifade eden Güleç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Dünyadaki fuarları gözönüne alırsak, İMOB 2013, en çok siparişle desteklenen fuar  konumunda. Türk mobilyacısı, her geçen gün alanında uzmanlaşarak, daha iyisini üretmekte ve Türk sitilini ortaya koymaktadır. Yerli ve yabancı,  tüm misafirlerimizin dikkatini çeken tasarıma odaklı mobilya anlaşıyımız, bizi 2023 hedeflerimize daha çok yaklaştıracak. Fuarımıza katılan yabancı ziyaretçilerin de gözlerimlerine dayanarak, kısa sürede Türk mobilyasını dünyada çok iyi yerlere getireceğimizden eminiz. Buna güvenerek, Türk mobilya sanayisi olarak, daha önce 6 milyar dolar olarak açıkladığımız 2023 ihracat hedefimizi 10 milyar dolara çıkardık. İnandığımız yolda hep beraber emin adımlarla ilerleyeceğiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-sektoru-ihracat-hedefini-20-yukari-cekti_104563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!