Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Kanal İstanbul’un Bir Cinayet Olduğunu Herkese Anlatacağız”

Kanal için harcanacak 75 milyar liranın fabrikalarda üretime aktarılması gerektiğini söyleyen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Bu projenin nasıl bir cinayet olduğunu, şehrin geleceğini nasıl etkileyeceğini dile getireceğiz.” dedi.

yapi.com.tr
“Kanal İstanbul’un Bir Cinayet Olduğunu Herkese Anlatacağız”

Türkiye, günlerdir Kanal İstanbul'u tartışıyor. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sözcü’den Hande Zeyrek’in haberine göre; Kavuncu şunları söyledi: “Projenin neden yapıldığına dair elimizde somut bir şey yok. Ancak neden yapılmaması gerektiğine dair ortada en az 4 tane çok ciddi konu var. Bunların masaya yatırılması lazım.  Peki konu neden gündeme geldi? Başka bir irade mi var bunu zorlayan? Para yok, ekonomi son 20 yılın en kötü dönemini yaşıyor. İşsizlik tavan yapmış. Kaynak bulmakta zorlanıyorsunuz. ‘75 milyara mal olacak' diyorlar. Yazık günah bu parayı fabrikalara, üretime akıtsanız işsizliğe çare olur.”

“Bu yaşananlar şuna benziyor. Çoluk çocuğu aç, işsiz, büyük sıkıntıda bir baba elinde son model bir araba anahtarıyla yanımıza geliyor. Bulup buluşturmuş ipotek etmiş. Sonra da banka kredisi almış. Ardından da son model araba satın almış. Yani sen bu kadar sıkıntının içinde bu millete 75 milyarı neden Kanal İstanbul'a harcadığını anlatamazsın. Orada oluşacak rantın dışında o projenin İstanbul'a, ülke ekonomisine ne kazandıracağını inanın anlayamadım. Bu durumda ısrar etmek için bir güç mü zorluyor? Amerika mı ısrarcı? Konu Rusya'yı çok ilgilendirirken onlar da derin bir sessizlik içinde izliyor. Cuma (Bugün) saat 14.30'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Beşiktaş'taki müdürlüğü önünde partililerle toplanacak, Kanal İstanbul Projesi'nin nasıl bir cinayet ve ihanet olduğunu şehrin geleceğini nasıl etkileyeceğini herkese tek tek anlatacağız.”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Kanal İstanbul'un yapılmasının kimlere çıkar sağlayacağını sordu. Kavuncu, “Kendi yarattığı 4-5 müteahhide iş verecek alan kalmadı da acaba bunlara mı iş yaratılıyor? Nedir bu olay kardeşim iki cümle kurun. Belediyeyi kaybettiniz. Buraya büyük bir hortumu dayamıştınız. Oluk oluk akıtıyordunuz. Şimdi o kesildi. Acaba belediye içinde ayrı bir Kanal Belediyesi mi oluşturmaya çalışıyorsunuz?” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanal-istanbulun-bir-cinayet-oldugunu-herkese-anlatacagiz_176823.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!