Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kazdağları’nda Mücadele Dayanışmayla Sürecek

Pandemi bahanesiyle kesilen 550 bin liraya yakın para cezası nedeniyle hacizle karşı karşıya kalan Kazdağları direnişçilerinin başlattığı kampanya sürüyor.

yapi.com.tr
Kazdağları’nda Mücadele Dayanışmayla Sürecek

Altın madeni projesine karşı 425 gün tüm baskı ve zorluklara rağmen çadırlarda nöbet tutan Kazdağları direnişçilerine pandemi gerekçe gösterilerek toplamda 550 bin liraya yakın ceza kesildi.

BirGün’den Yaren Çolak’ın haberine göre; kesilen bu cezaların ardından direnişçiler hukuki süreci başlattı. Ancak bu süreç tamamlanmadan direnişçilere haciz kararları gelmeye başladı. Direnişçiler, cezaları ödeyebilmek için ‘fongogo’ platformu üzerinden bir dayanışma kampanyası başlatarak 39 bin liraya yakın para topladı.

Ancak bu miktarın hacizlere ve kesilen cezalara yetmediğini belirten Kazdağları direnişçilerinden Ferzan Aktaş, “İnanıyoruz ki tüm ülkenin vicdanıyla büyüyen Kazdağları mücadelesine destek veren herkes bu dayanışma kampanyasında da bizi yalnız bırakmayacaktır.” diyerek çağrıda bulundu.

Anayasal hakkımızı korumaya çalıştık
“Biz anayasal hakkımız gereği doğamızı ve Kazdağları’mızı barışçıl bir şekilde korumaya çalışırken, cezalarla karşılaştık” diyen Aktaş şunları söyledi: “Bir yılı aşkın süredir ruhsatı olmadığı halde maden şirketi işgal ettiği alanı boşaltmadığı için nöbetimize devam edeceğimizi beyan ettik. Ardından neredeyse her gün kişi başı 3 bin 180 liradan idari para cezaları kesilmeye başladı. Pandemi gerekçesiyle ormanda bulunmak yasak dendi. Bu cezalara itiraz ettik. Hukuki süreç devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kazdaglarinda-mucadele-dayanismayla-surecek-_182895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!