Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Keller Williams İzmir’de İki Yeni Bölge Müdürlüğü Birden Açıyor

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul şirketi Keller Williams, İzmir’de iki yeni bölge müdürlüğü açarak Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Bu ay Bornova, Aralık ayında da Karşıyaka’da hizmete girecek olan yeni KW ofislerinin imza töreni, Keller Williams Uluslararası Başkanı Chris Heller’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Keller Williams İzmir’de İki Yeni Bölge Müdürlüğü Birden Açıyor

Keller Williams, bu ay Bornova ve Aralık’ta da Karşıyaka’daki bölge müdürlüklerinin hizmete girmesiyle ülkemizdeki ofis sayısını 7’ye çıkarıyor. Gayrimenkul sektörünün ikonları arasında gösterilen, kariyeri boyunca 3 bine yakın ev satan Keller Williams Uluslararası Başkanı Chris Heller, açılış töreninde yaptığı konuşmada sektördeki potansiyele dikkat çekti. Heller, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün son yıllardaki büyüme ve gelişmesinin çok etkileyici olduğunu ve bütün dünyanın dikkatini çektiğini belirtirken; gayrimenkul danışmanlığında da sektörün dinamiklerine paralel olarak gelişebilecek birçok alan olduğunu kaydetti.

“Türkiye’deki gayrimenkul piyasası için son derece pozitifim. Büyüdüğünü, ileride de büyümeye devam edeceğini düşünüyorum. Avrupayla ve diğer Batı ülkeleriyle kıyasladığınız zaman, Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün durumu çok daha iyi. ABD de toparlanmaya başladı. ABD’deki gayrimenkul piyasasının iyileşmesi, dünyanın geri kalan bölgelerini de çok olumlu etkileyecek ve diğer ülkeleri de geliştirerek büyütecek”.

“Talep artıyor, konut balonu olmaz”

Heller, Türkiye’de bir konut balonu olduğu spekülasyonları hakkında ise şunları söyledi:

“Türkiye’de olsun, dünyanın neresinde olursa olsun, fiyatları belirleyen şey aslında arz talep meselesidir. Türkiye’de de talep var; hem de çok güçlü. Bu talep devam ettiği sürece her zaman fiyatları yukarıya doğru tırmandıracaktır. Bunu karşılayacak arz da var. Dolayısıyla bu arz ve talep şu anda birbirini dengeliyor ve bu da fiyatları yüksek düzeylerde tutuyor”.

“Yıl sonunda 10 bölgede hizmet vereceğiz”  

Keller Williams Türkiye Kurucu Ortağı ve Başkanı Emre Erol da yaptığı konuşmada şirketlerinin Türkiye gayrimenkul sektöründeki büyümesini şöyle değerlendirdi:

“2014 Ocak ayında ilk bölge müdürlüğümüzü açtık. Bugün 2014 yılının Ağustos ayındayız.  İstanbul’da 4, Ankara’da 1 ve bugün itibariyle de İzmir’de de iki bölge müdürlüğü olmak üzere toplamda 7 adet bölge müdürlüğümüz var. Bu yılın sonunda da 10 bölge müdürlüğü ve 300 danışman hedefimize ulaşarak 2014 yılını kapatacağız. 2015 yılı sonundaki hedefimiz de 500 gayrimenkul danışmana ulaşmak”.

“Bornova’da yeni konut sayısı fazla”  

İzmir’de gayrimenkul sektörünün içinde sadece yıllık konut satış hacminin 6 milyar doların üzerinde olduğunu belirten Keller Williams Bornova Takım Lideri ve Kurucu Ortağı Neşet Birlik ise şehirde 2023 yılına kadar her yıl 45-50 bin yeni konuta ihtiyaç olduğunu söyledi. İzmir’de senede 80 bin konutun el değiştirdiğini vurgulayan Birlik, kentsel dönüşüm kapsamında olan Bornova’nın yeni konut ihtiyacını büyük bir oranda karşılayacağını sözlerine ekledi. Birlik şöyle devam etti:

“Bornova’da yeni yapılan konut sayısı çok daha fazla. İlçedeki son kazılarda 7 bin yıllık Yeşilova Höyüğü tespit edildi. Bu demek oluyor ki 7 bin yıldır Bornova yaşamak için tercih ediliyor. İnsanların tercihi de bu yönde. Bornova, Karşıyaka’ya da yakın Güzelyalı’ya da… Her yere bağlantısı olan bir yer. Bornova’da 40 yaşı aşmış bina sayısı çok fazla. İlçede bir kentsel dönüşüm başladı. Yeni binalar yükseliyor. Biz de bölgeye çok hakimiz. Bornova’da şu an portföyümüzde 11 proje var. Bu projeler dahilinde satılacak 850 konutumuz var. Bu rakamın ve başarımızın önümüzdeki dönemde artacağına inanıyoruz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/keller-williams-izmirde-iki-yeni-bolge-mudurlugu-birden-aciyor_123304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!