Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kentsel Dönüşüm 2013'te İnşaat Sektöründeki Büyümeyi Tetikleyecek

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, 2013 yılının inşaat sektörü için 2012 yılından çok daha iyi bir yıl olacağını belirterek, “İnşaat sektöründeki büyümeyi kentsel dönüşüm tetikleyecek. Sadece İstanbul’da yaklaşık 300-400 bin konutluk dönüşüm projesi bulunmakta” dedi.

yapi.com.tr
1 Kentsel Dönüşüm 2013'te İnşaat Sektöründeki Büyümeyi Tetikleyecek

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, 2013 yılının inşaat sektörü için 2012 yılından çok daha iyi bir yıl olacağını belirterek, “İnşaat sektöründeki büyümeyi kentsel dönüşüm tetikleyecek. Sadece İstanbul’da yaklaşık 300-400 bin konutluk dönüşüm projesi bulunmakta” dedi.

“2011’de inşaat sektörü yüzde 11.2 büyüdü. 2012’nin ilk 9 ayında yüzde 6 bekleniyor, 2013 yılında büyümenin yüzde 12’nin üzerinde olacağını öngörüyoruz” diyen Ali Nuhoğlu, “2013 yılı, bölgesel düzeyde ülkemizi etkileyecek siyasal bir sorunla karşılaşmadığımız sürece, kentsel dönüşüm projelerinin de başlamasıyla 2012 yılına göre daha istikrarlı geçecek. İnşaat sektöründeki büyümeyi kentsel dönüşüm tetikleyecek” şeklinde konuştu.

Nuhoğlu, “Sadece İstanbul’da yaklaşık 300-400 bin konutluk dönüşüm projesi bulunuyor. Tüm Türkiye’de 6.5 milyon riskli konut var. Nuhoğlu İnşaat olarak biz de Kentsel Dönüşüm Yıkım Projesi’nde 1.500 konutluk Fikirtepe projeleriyle yer alıyoruz” dedi.

Bunların yanısıra, Türkiye ekonomisinin, istikrarlı bir şekilde sürekli büyüyen bir trend içinde yer aldığını ifade eden Nuhoğlu, “Bu büyüme sonucunda oluşacak para hareketi, konuta talebi artıracak. İnsanlar ellerinde para olduğunda ilk olarak içinde yaşayacakları konuta yatırım yaparlar. Ekonomik büyümenin devam etmesiyle, konut talebi artacaktır” şeklinde konuştu.

Ali Nuhoğlu, İstanbul’da satışında sorun yaşanacak projelerin, lokasyonla ilgili yaşanan problemlerden kaynaklanacağını, konuta talebin canlı olacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-2013te-insaat-sektorundeki-buyumeyi-tetikleyecek-_103513.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kentsel dönüşümün inşaat sektöründeki büyümeyi tetikleyeceği muhakkak. Büyüme 2013 yılında sanırım yerel seçimler nedeniyle beklenen ve istenen şekilde hızlı olmayacak. Belki de büyüme oranı 2011 yılı rakamının altında bile kalabilir. 2013 yılında kentsel dönüşümle ilgili mevzuat eksikliklerinin tamamlanması, riskli alanların ve rezerv alanların belirlenmesi ve belirlenen alanlarda dönüşümün ne şekilde yapılacağının planlaması ile geçecektir diye düşünüyorum. Asıl hız yerel seçimlerden sonra başlayacak ve büyüme hızı geçmiş rakamları katlayacaktır. Bahtiyar Çetinbaş - inşaat mühendisi YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!