Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Knauf’tan Nitelikli İşgücüne Yatırım

90 ülkede emek veren 35 bin çalışanıyla Türkiye ekonomisine 4 üretim tesisi kazandıran, alçı bazlı yapı malzemeleri sektörünün global markası Knauf, Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

yapi.com.tr
Knauf’tan Nitelikli İşgücüne Yatırım

Alçı bazlı yapı malzemeleri üreticisi Knauf, 12UY0054-3 Alçı Levha Uygulayıcısı ve 12UY0055-3 Alçı Sıva Uygulayıcısı mesleklerinde çalışan ustalarının hem Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olabilmeleri hem de mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak üzere önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Knauf, proje kapsamında ustalarının 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu uyarınca bu mesleklerde zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeleri için gerekli olan eğitimleri ücretsiz olarak karşılayacak.

Proje kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için başvuran ustalar, Knauf’un üretici firma olarak sponsorluk anlaşması yaptığı yetkilendirilmiş sınav ve belgelendirme kuruluşu On Hekim tarafından yapılan teorik ve pratik sınavlara da ücretsiz olarak katılabilecek. Sınavlarda başarılı olan ustalar, zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanarak mesleklerine devam edecek.

Mesleki Yeterlilik Kurumu, eğitimin istihdamla uyumunu güvence altına alarak nitelikli insan kaynağının oluşmasına öncülük eden, uluslararası ölçekte tanınan, etkin ve saygın bir kurum olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Ulusal Yeterlilik Sistemi ise orta ve uzun vadede işsizliğin azalması, istihdamın gelişmesi, verimlilik ve rekabet gücünün artmasıyla ülke ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/knauftan-nitelikli-isgucune-yatirim_183562.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!