Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konak Pier’e 15 Gün Daha Süre Verildi

İzmir’de Konak Belediyesi, Konak Pier’deki 28 işyeri ve 1 sinemaya ruhsat almaları için gerekli eksiklikleri tamamlamaları için 15 günlük ek süre v

Ticaret Gazetesib>İzmir’de Konak Belediyesi, Konak Pier’deki 28 işyeri ve 1 sinemaya ruhsat almaları için gerekli eksiklikleri tamamlamaları için 15 günlük ek süre verdi. Konak Pier’deki 28 mağaza ve sinemanın kapatılması için Konak Belediyesi Encümeni’nin verdiği 5 günlük süre bugün doldu.

Konak Pier’i işleten İZMER yöneticileri Konak Belediyesi’ne gelerek Başkan Yardımcısı Ali Seydi Koca ile görüştü ve süre uzatılmasını içeren dilekçe verdi.

Belediye Başkanı Erdal İzgi’nin onayı ile İZMER’e 15 günlük ek süre verildi. Ek sürenin 25 Aralık’ta dolacağı bildirildi. Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, İZMER’in kanunen ek süre isteme hakları bulunduğunu ve bu haklarını kullandıklarını söyledi. 1 aylık ek süre istendiğini, belirten İzgi, şöyle konuştu:

“Biz 15 günlük bir süre verdik, kanuni süre ise 1 ay. Kanuni hakları var, 1 aylık süre içerisinde eksiklikleri tamamlamaları ve ruhsat alacak hale gelmeleri gerekiyor. Sanırım Ankara’daki işlerini çözmek üzerelermiş. Bu süre içerisinde İmar Plânı’nı geçirecekler, ayrıca Koruma Kurulu’nun da onayına sunacaklar.”

Konak Belediye Encümeni, Konak Pier’deki işyerlerine ruhsatları olmaması nedeniyle “mühürleme cezası” vermiş ve 5 gün de işyerlerini kapatılmasını istemişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konak-piere-15-gun-daha-sure-verildi_2664.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!