Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Konak Pier Olaylı Bir Şekilde Kapatıldı

Eyfel Kulesi’nin Mimarı Gustave Eiffel tarafından 150 yıl önce iskeleti yapılan ve alışveriş merkezi olarak yeniden düzenlenerek 18 Ekim’de hizmete gi

Zaman
Konak Pier Olaylı Bir Şekilde Kapatıldı

yfel Kulesi’nin Mimarı Gustave Eiffel tarafından 150 yıl önce iskeleti yapılan ve alışveriş merkezi olarak yeniden düzenlenerek 18 Ekim’de hizmete giren Konak Pier’de 30 işyeri, “ruhsatları bulunmadığı” gerekçesiyle mühürlendi.

Konak Belediyesi, ruhsatları bulunmadığı gerekçesiyle iki kez 15’er günlük süre verdiği Konak Pier’de, içinde sinema ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu 30 işyeri için “kapatma” kararını uyguladı. Konak Pier’e gelen Konak Belediyesi ekipleri, işyeri sahiplerine, Encümen’in, 3 Aralık 2002 tarihli “ruhsat alınıncaya kadar işyeri kapatma” kararını uygulayacaklarını bildirdi. İşyerlerine, ayrıca 54 milyon 500 biner lira da para cezası uygulandı. Bu arada, Konak Pier’in özel güvenlik elemanları, basın mensupları ve belediye görevlilerine engel olmak istedi. Gazeteciler, belediyeciler ve güvenlikçiler arasında zaman zaman tartışma ve kavga çıktı. Konak Emniyet Müdürü Hüseyin Toptaş da olay yerine gelerek, geniş güvenlik önlemleri alınmasını sağladı. Levi’s Mağazası’ndaki mühürleme sırasında, 6 personelin “gizlendiği” anlaşılınca, mühür sökülerek çalışanlar dışarı çıkartıldı. Konak Pier İdare Heyeti Başkanı Şener Koyuncuoğlu, kapatma kararını doğru bulmadıklarını belirterek, “Burayı açma şerefi bize, kapatma kararı onlara aittir. 150 senelik binayı aldık, yeniledik, 1200 insan çalışıyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konak-pier-olayli-bir-sekilde-kapatildi_2969.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!