Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Körfez’de 39 Milyar Dolarlık İnşaat!

Körfez ülkelerinde bu yılın ilk yarısında 39 milyar doların üzerinde inşaat ve ulaşım ihalesi verildiği bildirildi. Bölgede en çok ihaleyi Katar Demiryolları verirken, en çok ihale kazanan firma ise ABV Rock oldu.

yapi.com.tr
Körfez’de 39 Milyar Dolarlık İnşaat!

Dubai merkezli MEED Projeler tarafından yayınlanan rapora göre tüm ihale değerinin yaklaşık yüzde 24’ü (8.4 milyar dolar) Doha Metrosu'nun beş paketi için Katar Demiryolları tarafından verildi. Böylece doğal gaz zengini ülke, Körfez ülkeleri arasında inşaat ve ulaşım ihalelerinde ilk sırada geldi.

Cihan'ın haberine göre, ikinci sırada Riyad Güvenlik Güçleri Tıp Kompleksi’ne ait dört ihaleyi 6.1 milyar dolara veren Suudi Arabistan içişleri bakanlığı yer aldı. İçişleri bakanlığı, bölgede bu yılın ilk yarısında verilen ihalelerin yüzde 17’sini üstlendi. Krallık’ta ayrıca Konut Bakanlığı altı adet altyapı projesini bir milyar doların üzerinde ihaleye verdi.

Projelerde konsorsiyumların öne çıktığı görüldü. En büyük on projenin beşi konsorsiyumlara gitti. En büyük müteahhit ise Mekke’deki Abraj Kuday gökdelen projesini alan Suudi Bin Ladin Grubu oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/korfezde-39-milyar-dolarlik-insaat_110182.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!