Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Kuzey Ormanları Savunması "Suç Mahallinde"

8.İdare Mahkemesi 3. Köprü Boğaz Geçiş Güzergahı imar planlarını iptal etmesinin ardından Kuzey Ormanları Savunması (KOS), mahkeme kararını tebliğ etmek için 'suç mahalline' gitti.

yapi.com.tr
Kuzey Ormanları Savunması "Suç Mahallinde"

Garipçe Köyü'nden başlayarak inşaat alanına yapılan yürüyüşe birçok Kent Savunması ile CHP İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker, CHP Parti Meclisi Üyesi Yasemin Canurtaran, HDP İstanbul Milletvekili Beyza Üstün destek verdi. Birgün Gazetesi'nin haberine göre, mahkeme kararını tebliğ etmeden önce basın açıklaması yapan çevreciler mahkemenin verdiği kararın haklılıkların ispatı olduğunu söyledi.

Açıklamada "Projenin durdurulmadığı her gün suç işliyorsunuz! Mahkeme kararını uygulayın, proje ruhsatını iptal edin ve inşaatı durdurun. Biriktirdiğiniz suçlara bir yenisini daha eklemeyin!" uyarısında bulunuldu. KOS, siyasi partilere seslenerek "Yolsuzlukları kırmızı çizgisi ilan etmiş, seçim bildirgelerinde doğa ve yaşamı savunma vaadi vermiş tüm siyasi partileri uyarıyoruz! Doğayı ve yaşamı savunanların yanında yer alın! Bizim kırmızı çizgimiz Kuzey Ormanlarıdır" dedi.

Açıklamanın ardından mahkeme kararını tebliğ etmek için bekleyen çevreci aktivistler jandarma engeline takıldı. İki otobüs jandarma ve bir jandarma TOMA'sı ile karşılaşan çevreciler, kararı ICA şantiye personel müdürü Özgür Kaya'ya tebliğ etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-ormanlari-savunmasi-suc-mahallinde_132077.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!