Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Fatih Ormanı için Eylem Yaptılar

Kuzey Ormanları Savunması'nın çağrısıyla bir araya gelen yaşam alanı savunucuları, Fatih Ormanı'nda yapılan inşaat projelerini protesto etti.

yapi.com.tr
Fatih Ormanı için Eylem Yaptılar

Kuzey Ormanları Savunması (KOS) ve Diren Fatih Ormanı İnisiyatifi'nin çağrısıyla bir araya gelen yaşam savunucuları, Fatih Ormanı'nın talan edilmesine karşı Maslak'ta bulunan İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü önünde protesto eylemi yaptı.

Evrensel'in haberine göre, "Ormana ağaç olun" pankartı açan yaşam savunucuları adına okunan basın açıklamasında, ormanın ortasında hukuksuzca yükselmeye devam eden Maslak 1453 ve başka projelerle İstanbul'un son nefes alanlarının da yok edildiğine dikkat çekildi.

"Beton yığınağı haline gelen İstanbul'da son kalan nefes alanı olan Fatih Ormanı taş ocakları beton tesisleriyle yağmalanıyor" diyen yaşam savunucuları "Orman Bakanlığı bu yok oluşu sadece izliyor Çevre Şehircilik Bakanlığı ise beton tesisleri çevre etki değerlendirmesi gerekli değil diyerek onaylıyor" vurgusu yaptı.

"15 Milyon nüfuslu İstanbul'da son kalan nefes alanımızın yağmalanmasına sessiz kalmayacağız" diyen yaşam savunucuları Orman Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı'na "Artık işinizi yapın" diye seslendi. Yaşam alanı savunucuları, "Hafriyatlar ile beton tesisleri ile ormanı yağmalayan bu tesislere izin verdiniz mi? Ormanımız içinde kaç metrekare madene, hangi amaçla izin verdiniz? Verdiğiniz izin sonrasında ne yaptınız? Denetim yapıyor musunuz?" diye sordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fatih-ormani-icin-eylem-yaptilar_144614.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!