Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Moda Bostanı'nda Nöbet Devam Ediyor!

Mahallelinin otopark yapılmasına karşı çıkıp yeşil alan olarak kalması için nöbet tuttuğu Moda Bostan alanına bugün inşaat şirketinden bir kez daha geldiler. Sosyal medya çağrılarıyla bir araya gelen Modalılarla konuşan şirket yetkilileri "mağdur" olduklarını söyleyip mahalleliden yardım istedi. Nöbet devam ediyor.

yapi.com.tr
Moda Bostanı'nda Nöbet Devam Ediyor!

Evrensel'in haberine göre, on günü geride bırakan Moda Bostanı direnişindeki gelişme, Kadıköy'ün Moda semtini yeniden hareketlendirdi. Sabah saatlerinde birkaç nöbetçinin sürdürdüğü direniş, bir anda olayı haber alan onlarca Caferağalı'nın katılımıyla sürüyor. Otopark yapmak üzere önceki hafta iş makinesiyle gelen ve mahallelinin tepkisi üzerine geri dönen şirket yetkilileri bugün sabah saatlerinde yeniden bostana geldi. İş makineleri ve polisle geleceği tehditleri savuran otoparkçılar, Caferağa Dayanışması ile muhtarlık binasında konuşmaya başladılar. "Mağdur" olduklarını, yıllardır kiraladıkları alanı kullanamadıklarını söyleyen yetkililer, Caferağalılar'dan kendilerine başka bir otopark alanı göstermesini istedi ama cevap alamadı. Bunun üzerine görüşme sona erdi, şirketin muhtarlıkla görüşmesi sürüyor.

Afet toplanma alanının imara açılmaması ve yeşil alan olarak kalması için toplanan imzalar 7 bini geçti. Alana çadırlar kuran Caferağalıların bekleyişi devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/moda-bostaninda-nobet-devam-ediyor_123415.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!