Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mahkemeden 'Çimento Fabrikası' İtirazlarına Ret

Muğla’da, Menteşe Kent Konseyi’nin çimento fabrikası ile ilgili yürütmenin durdurulması ve iptal talebi, Muğla 2. İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. Menteşe Kent Konseyi, karara itiraz edeceklerini açıkladı.

yapi.com.tr
Mahkemeden 'Çimento Fabrikası' İtirazlarına Ret

Muğla’nın merkez Menteşe İlçesi Bayır Mahallesi ile Yatağan İlçesi’ne bağlı Deştin Mahallesi arasına özel bir firma tarafından çimento fabrikası kurulmak isteniyor. Firma, “ÇED olumlu” raporu aldı ve Menteşe Belediyesi tarafından firmaya ruhsat verildiği belirtildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Menteşe Kent Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada, mahkeme kararına itiraz edileceği belirtildi. Menteşe Kent Konseyi’nin açıklaması şöyle:

“Kamuoyuna daha önce de açıklandığı üzere Muğla Çimento Fabrikası projesine karşı Kent Konseyimiz öncülüğünde başlatılan hukuki süreç devam etmektedir. Kent Konseyi Yürütme Kurulumuzca konunun önemi gözetilerek, hukuki sürece ilişkin gelişmelerin periyodik aralıklarla kamuoyuna ile paylaşılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Ruhsat iptal davasına Muğla Barosu Başkanlığı ve Deştin Köyünde yaşayan 4 hemşehrimiz tarafından davacılar yanında, Muğla Çimento San. Ve Tic. A.Ş. tarafından davalı Belediye yanında katılma isteminde bulunulmuş olup tüm katılma talepleri kabul edilmiştir. Ruhsat iptali talebi ile açılan bu davada İdari İşlemin yürütmesinin dava sonuna kadar durdurulması istemimiz reddedilmiştir. Bahse konu karara yönelik olarak 7 günlük yasal süresi içinde İzmir Bölge İdare Mahkemesi nezdinde itiraz başvurusunda bulunulacaktır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahkemeden-cimento-fabrikasi-itirazlarina-ret_190300.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!