Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mavi Akım’da Düğüm Çözülüyor

Türkiye ile Rusya arasında sürdürülen müzakereler sonucunda Mavi Akım projesi ile ilgili anlaşmada son noktaya gelindi. Türkiye ve Rusya arası

NTV-MSNBCb>Türkiye ile Rusya arasında sürdürülen müzakereler sonucunda Mavi Akım projesi ile ilgili anlaşmada son noktaya gelindi.
Türkiye ve Rusya arasındaki doğalgaz sevkiyatını sağlayacak olan Mavi Akım pazarlığında düğüm bugün çözülüyor. Yolsuzluk iddialarıyla gündemden düşmeyen Mavi Akım anlaşması ve Rusya’yla yapılan diğer anlaşmalarda aylardır sürdürülen müzakereler sonuç verdi. Birkaç haftadan bu yana yoğunlaşan teknik görüşmelerde tek bir anlaşma metninin oluşturulması kararlaştırıldı. Böylelikle hem fiyat, hem de al ya da öde miktarı yeniden belirlenmiş oldu.

Rus tarafı bugün Enerji Bakanlığı’na gelerek anlaşmaya son noktayı koyacak. Bu arada uzmanlar, Meclis’te gizli oturumla oylanan Mavi Akım anlaşmasıyla birlikte diğer anlaşmaların da, kanun değişikliği için tekrar Meclis’e getirilebileceğini ve bunun yeni bir tartışma yaratabileceğini belirtiyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-akimda-dugum-cozuluyor_7433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!