Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mavi Akım’da Uzlaşma Son Aşamada

Enerji Bakanı Güler, Rusya’dan Türkiye’ye gaz alımında fiyatlar konusunda uzlaşıldığını, görüşmelerin son aşamaya geldiğini söyledi. Enerji

NTV-MSNBCb>Enerji Bakanı Güler, Rusya’dan Türkiye’ye gaz alımında fiyatlar konusunda uzlaşıldığını, görüşmelerin son aşamaya geldiğini söyledi.

Enerji Bakanı Hilmi Güler, Mavi Akım konusunda Rus tarafıyla uzlaşmaya varıldığını ve görüşmelerin son aşamaya geldiğini söyledi. Türk-Hindistan İş Konseyi toplantısı ardından soruları yanıtlayan Güler; “Görüşmelerde iyi durumdayız, anlayış içinde en iyi rakamı almaya çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin istediği dört madde olduğunu vurgulayan Güler, “Tek fiyat ve fiyatın Avrupa’dan daha kötü olmaması konularında isteklerinin büyük oranda karşılanacağını, “al ya da öde” konusunda da miktarı indirmeye çalıştıklarını söyledi. Güler, “Offset ile ilgili maddeyi de daha sonra görüşeceğiz. Ayrıca Turusgaz ile de ortak bir sonuca varmak istiyoruz” dedi.
Bakü-Tiflis-Ceyhan konusunda hiçbir sorunun olmadığını kaydeden Güler, doğalgaz indirimi konusundaysa Ankara, Bursa ve Eskişehir’in yerine getirdiği jesti İstanbul’dan da beklediğini söyledi.

TÜRK-HİNDİSTAN İŞ KONSEYİ

Türk-Hindistan İş Konseyi’nin düzenlediği toplantıda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Hint enerji şirketlerini, Türk piyasasında faaliyet göstermek üzere yatırım yapmaya davet etti.
Türkiye’nin Asya ülkeleriyle ilişkilerini geliştirmeyi hedeflediğini vurgulayan Güler, “Ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından Türkiye ve Hindistan’ın gösterdiği kararlılık, karşılıklı işbirliği konusunda da ortak bir zemin hazırlamaktadır.” dedi.
Hindistan Sanayi ve Ticaret Bakanı Satyabrata B. Mokherjee de iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin mal alım satımı ile sınırlı kalmaması gerektiğini, hizmet ihracı yapılabileceğini ifade etti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-akimda-uzlasma-son-asamada_5859.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!