Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mega Projeler Başakşehir’de Konut Fiyatlarını Arttırdı

Mega projeler olarak adlandırılan 3. havaalanı, 3. köprü ve Kanal İstanbul, Başakşehir’de fiyatları son 1 yılda yüzde 27 arttırdı. Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, son iki senelik kümülatif artışın ise yüzde 47’lere ulaştığını söyledi.

yapi.com.tr
Mega Projeler Başakşehir’de Konut Fiyatlarını Arttırdı

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Başakşehir’in mega projeler tamamlanana kadar en çok fiyat artışı beklenen bölgeler arasında ilk 5’e girebileceğini belirterek; "Projeler tamamlandığında ise bölgede fiyatların normal seviyelere gelmesini, yani en yüksek enflasyon oranı miktarında yükselişe devam etmesini bekliyoruz" diye konuştu. Henüz proje halinde olan Bio İstanbul projesine de dikkat çeken Yazıcı, "Sağlık kampüsü olarak planlanan bu projede eğitim-araştırma birimleri, uzmanlaşmış tıbbi birimler ile tıbbi hizmetler dışında konaklama, konferans ve kültür merkeziyle ticari birimler de bulunacak. Bu kampüsün de bölgedeki yerli-yabancı turizmini oldukça etkileyeceğini düşünüyoruz" dedi.

Markalı konut projeleri de bölgeyi tercih ediyor

Yerleşim alanı olarak İstanbul'un en büyük ilçesinin Başakşehir olduğunu ifade eden Yazıcı, ilçe genelinde satılık ev projelerinin birçoğu TOKİ, Emlak Konut ve Kiptaş tarafından inşa edilmişken, son yıllarda mega projelerle birlikte bölgede markalı konut projelerinin de görüldüğüne işaret etti. Yazıcı, ekonomik seviyesi orta, orta-üst olan sınıfın tercih ettiği bir bölge olan ve arsa stoku açısından nispeten zengin bölgeler arasında yer alan Başakşehir’de konut projelerinin hızla devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Yatırımcılar altyapı çalışmaları bitmeden yatırımlarını yapmalı

Bölgenin gelecek dönemde İstanbul ortalamasının üstünde kazandıracağını düşündüğünü ifade eden Yazıcı, yatırımcılara altyapı çalışmaları bitmeden yatırımlarını yapmalarını tavsiye etti. Altyapı çalışmaları devam ederken yatırım yapmanın her zaman kazandırdığını vurgulayan Yazıcı; bunun nedeni, altyapı çalışmaları bittikten sonra bölgede fiyatların en yüksek değerine ulaşmış olması ve sonrasında yeniden yükselişe geçmesinin pek de mümkün gözükmemesi olarak açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mega-projeler-basaksehirde-konut-fiyatlarini-arttirdi_129660.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!