Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mera Yönetmeliğinde Değişiklik

Mera, yaylak ve kışlakların tahsis amacı değişikliğinde, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilmesi düşünülen bölge için 1/5000 ölçekli harita ile Mera Komisyonuna başvurularak uygun görüşü alınması gerekecek

yapi.com.tr / AA
Mera Yönetmeliğinde Değişiklik

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'Mera Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Bakanlar Kurulunca kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilen alanlardan mera, yaylak ve kışlak olarak tahsis edilen veya kadimden beri bu amaçla kullanılan arazilerin tahsis amacı değişiklik işlemleri kanunun ilgili maddelerine tabi kılındı. Durumu ve sınıfı çok iyi veya iyi olan mera, yaylak ve kışlaklarda tahsis amacı değişikliği yapılamadığından, Bakanlar Kurulu kararı alınmadan önce oluşabilecek kamu zararını önlemek için öncelikle kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilmesi düşünülen alanın 1/5000 ölçekli haritası ile Mera Komisyonuna başvurularak uygun görüşü alınacak.

Tahsis amacının valilikçe değiştirilmesini müteakip 20 yıllık ot gelirinin yatırılması sağlanacak.

Ayrıca, Bakanlığın 5 Mayıs 1998 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Mamullerinin Toptan Satışıyla İlgili Yönetmelik" yürürlükten kaldırıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mera-yonetmeliginde-degisiklik_137764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!