Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Metrobüs Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden de Geçmeye Hazırlanıyor

Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer'i makamında kabul etmesinin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Kadir Topbaş, “Metrobüs hattının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerek Anadolu Yakasına uzatılmasına ilişkin çalışmalarımız var” dedi.

yapi.com.tr
Metrobüs Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden de Geçmeye Hazırlanıyor

Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer'i makamında kabul eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görüşmenin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin TEM’den metrobüsün karşıya geçmesi ile ilgili çalışmaların hangi aşamada olduğu yönündeki sorusu üzerine Başkan Topbaş, "TEM otoyolu üzerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden karşıya geçebilir miyiz diye etütler yapılmakta; Karayolları ile yapılan görüşmeler var. Onların da bu işe sıcak bakması gerekmekte. Şu anda net değil; fizibil olup olmadığına bakıyoruz. 'Ne kadar yolcu talebi var, hangi noktalar arasında olabilir' diye değerlendirmeler yapılıyor. Sonuçlar verimli çıkarsa, tabii ki böyle bir talebimiz olacak. Benzer şekilde, başka yoğun yerlerde de böyle bir düzeneği oluşturmaya çalışıyoruz” şeklinde cevap verdi.

Güzergahı söylemenin henüz erken olduğunu belirten Başkan Topbaş, “Çünkü etüt aşamasında. Trafik sayımları, yolculuk talep sayımları yapılıyor. O sayımların vereceği sonuçlara göre değerlendirme yapılacak. Hangi noktalar arasında bu çalışma olabilir, iş yükünün yoğun olduğu bölgelerden, mesela ‘İkitelli'den mi başlamalı? Karşıda hangi noktaya kadar gidebilir, nerelerde transfer merkezleri olabilir’ arkadaşlar bu konuları değerlendiriyor. Şu anda belirli noktaya gelmiş durumda. İnşallah başarabilirsek o noktada da halkımızın trafikteki sıkıntısını gidermiş oluruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobus-fatih-sultan-mehmet-koprusunden-de-gecmeye-hazirlaniyor_90735.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!