Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlar, AKM Alanına Millet Bahçesi Planına Dava Açtı

Atatürk Kültür Merkezi alanlarının millet bahçesi haline getirilmesine yol açan koruma kurulu kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, mücadelesine devam ediyor.

yapi.com.tr
Mimarlar, AKM Alanına Millet Bahçesi Planına Dava Açtı

Atatürk Kültür Merkezi alanına millet bahçesi yapılması planına onay veren kurul kararına açtığı dava devam eden Mimarlar Odası Ankara Şubesi, şimdi de Çevre Şehircilik Bakanlığı’na, AKM de yapılan millet bahçesi planına yürütmeyi durdurma ve plan iptal talebiyle Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “19 Mayıs Stadyumu’nun içinde olduğu Ankara’da 5 bölgeden oluşan AKM alanlarında, tescilli ve korunması gereken değerlerimiz tarumar edildi. 19 Mayıs Stadyumu adını Atatürk’ün Samsun’a çıkışından alır.  19 Mayıs Stadyumu Cumhuriyetin gençliğe ve spora verilen önemini ortaya koyacak şekilde tasarlanmış ve bu süreçte yapılmış spor kompleksinin ilkidir. 19 Mayıs stadyumu hukuksal süreçlerimiz devam ederken yıkıldı.” dedi.

 

 

“Cumhuriyet değerleri ile talan edilen doğal ve kültürel varlıklarımız için mücadeleye devam edeceğiz.” diyen Candan, Atatürk Kültür Merkezi alanına, millet bahçesi yapılması planına onay veren kurul kararına açtığımız dava devam ederken, şimdi de Çevre Şehircilik Bakanlığı’na, AKM de yapılan millet bahçesi planına yürütmeyi durdurma ve plan iptal talebiyle Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi’nde dava açtık. Süreci yakından takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-akm-alanina-millet-bahcesi-planina-dava-acti_180033.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!