Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlar Odası: "Ağaçların Ahı Tuttu!"

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, ODTÜ kampüsünden geçirdiği yol çalışmaları hızla devam ederken, ODTÜ'nün A4 kapısına çok yakın bir bölgede su borusunda patlama meydana geldi.

yapi.com.tr
2 Mimarlar Odası: "Ağaçların Ahı Tuttu!"

Hürriyet'ten Ender Baykuş'un haberine göre, bölgede bulunan Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü sırada meydana gelen patlamanın ardından 100. Yıl Mahallesi’nin bir bölümünde sular kesilirken, ODTÜ A4 kapısına çıkan 1588. Cadde'de çökme meydana geldi. Yayalar, toplu taşıma araçları ve özel otomobiller tarafından kullanılan 1588. Cadde'nin bir bölümü, yapımı süren A4 viyadüğünün bağlantı yolunun üzerine çöktü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri yan yola çıkan bütün sokakların girişinde önlem aldı. Olayın ardından yapımı süren ODTÜ Yolu'nun üzeri suyla kaplandı.

Öğrenciler kampüse yürüdü

Anadolu Bulvarı’nın Konya Yolu’na bağlantısını sağlayacak olan ve bir bölümü ODTÜ kampüs alanından geçtiği için tartışmalara neden olan yolda meydana gelen göçük nedeniyle, toplu taşıma araçları ve özel otomobilleri ile derse gelen öğrenci ve akademisyenler olay nedeniyle kampüs alanına giremedi. Yol inşaatının başladığı bölgede özel halk otobüsleri ve dolmuşlardan inen öğrenciler, dersliklerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Özel otomobiller ise kampüsün diğer girişlerine yönlendirildi.

Mimarlar Odası: Ağaçların ahı tuttu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan, ODTÜ yolundaki çökmeyle ilgili bir açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ne insan hayatını nede ağaçları önemsediğini ileri süren Candan, “ Büyükşehir Belediyesi’nin bayram gününde, bir gecede söktüğü binlerce ağacın ahı tuttu.  Her şeyi hızlıca yapayım derken gerekli önlemleri almadan sürece kalkıştığı için o yolda daha çok çökme olacak gibi görünüyor. Hava Kuvvetleri önünde yolun çökmesi sebebiyle bir vatandaşımızı bu ülkenin başkentinde kaybettik. Melih gökçek binlerce kilometre yol reklamı yaparken, kaç yolun çöktüğünün istatistiğini de Ankaralılarla paylaşırsa seviniriz. Çöken bu kaçıncı yol, patlayan kaçıncı su borusu? Sayesinde Ankara’nın sorunlu bir altyapısı ve üstyapısı var. Gökçek’in sabırsızlığı hukuk tanımazlığı ile kent ve insan yaşamı tehlike altında, emekli olma zamanı geldi de geçiyor “ dedi.

Bu üçüncü patlama

Çalışmaların başladığı günden itibaren üç defa su borusunun patladığını söyleyen öğrenciler, görevlilere tepki gösterdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-agaclarin-ahi-tuttu_113590.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Bu güne kadar ülke için bilimsel bir öneri getiremeyen sığ zihniyet, başkalarının yaptığını eleştirir ancak. Varsa sizin daha iyi yol, köprü, ulaşım planlarınız onları paylaşın. Bırakın siyasi ve ideolojik saplantıları. YANITLA
  • Atatürk'ün kendi elleriyle çiftlikte diktiği ağaçlar için kimse bir şey demedi, odtü'nün iki ağacı için ne şovlar yapıldı. yazıklar olsun size. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!