Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Mimarlar Odası: Ülke Demokratikleşmeli

Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri yaptıkları basın toplantısında seçim sonuçlarını ve Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankapark harcamalarını değerlendirdi.

yapı.com.tr
Mimarlar Odası: Ülke Demokratikleşmeli

Seçim sonuçlarına ilişkin konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Koalisyon tartışmaları yapılırken yüzde 40’la en çok oyu alan parti kırmızı çizgileri olarak, Cumhurbaşkanı meşruiyetinden söz ediyor. Cumhurbaşkanı Anayasaya bağlı kalacağına yemin etmiştir. Anayasal çerçevede görevleri tanımlanmıştır. Buradaki meşruiyet Kaçak Saray’ın meşruiyeti ise, halk seçim sonuçlarında buna cevap vermiştir. Toplamında % 60’lık bir oy oranıyla, Türkiye halkları kırmızı çizgilerini ortaya koymuştur” diye konuştu.

Bugün Türkiye’nin ihtiyacının demokratik açılım olduğunu söyleyen Tezcan Karakuş Candan, “Türkiye’nin adalete, demokrasiye, özgürlüğe ve barışa ihtiyacı vardır. AKP hükümetinin, baskıcı yasaları devam ediyor. Öncelikle hakikatleri ortaya çıkartacak bir hükümetin kurulması ve sonrasında sağlıklı güvenli bir seçime gidilmesi gerekiyor. Ancak böyle bir sürecin sonunda erken seçim yapılacaksa yapılır” dedi.
Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan ise şunları söyledi: “Ülkemizde tam bir baskı ortamında seçimlere gidildi. Bu seçimlerde demokratik olmayan barajı da seçimlerde toplum yıktı. Yöneticilerin bu sonuçlara göre çoğulculuğa inanması gerekiyor. Siyasi parti yöneticileri sorumlu davranmalı” dedi.

“Harcanan parayla 4 metro hattı yapılırdı”

Melih Gökçek’in Ankapark dinozorlarına harcadığı milyonlara tepki gösteren Tezcan Karakuş Candan,  “AOÇ alanında ısrarla yaptığı Ankapark ‘ta zarar edilecek” dedi. Tezcan Karakuş Candan Gökçek’e tepki vererek, “Melih Gökçek’e Ankapark’a harcanan parayla 4 metro hattı yapabileceğini söyledik. Çayyolu metrosunda insanlar eziyet çekiyor. Melih Gökçek ulaşım yatırımı yapmak yerine Ankapark’a yatırım yapmayı tercih etmiştir. Disneyland bile bugün zarar ederken, Ankapark’ta da zarar edecektir”  dedi.

“Şimdiye kadar kaç turist gezdi?”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya da, “Melih Gökçek, saat kulelerini yaptırırken gerekçe olarakturistleri götürüp gezdireceğini söylemişti, bir buçuk yıl oldu acaba kaç turist gezdi merak içerisindeyiz? Ve saat kulelerine harcanan parayla da kıyaslarsak bunun ne kadar doğru olup olmadığını değerlendirmek açısından önemli bir örnek” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-ulke-demokratiklesmeli_131658.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!