Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

AOÇ Davasında Odaların Müdahilliği Kabul Edildi

Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili Atatürk’ün vasiyetinin ihlali davasında müdahillik talebinde bulunan TMMOB’ye bağlı 6 odanın talebi kabul edildi.

yapi.com.tr
AOÇ Davasında Odaların Müdahilliği Kabul Edildi

Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili Atatürk’ün vasiyetinin ihlali davasında müdahillik talebinde bulunan TMMOB’ye bağlı 6 odanın talebi kabul edildi. Bugün Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen dava sonrası Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan müdahillik talebinin kabul edilmesini değerlendirdi. Candan Atatürk’ün AOÇ ile ilgili vasiyetinin çok önemli olduğunu belirterek, “Müdahillik talebimizin kabulü vasiyetin gereğinin yerine getirilmesinde haklı bir yolda olduğumuzu göstermiştir” dedi.

Atatürk’ün AOÇ’ye ilişkin vasiyetinin ihlal edildiği iddiasıyla açılan davada müdahillik talebinde bulunan TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odasının talebi bugün 26. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmada kabul edildi. Mahkeme çıkışı konuşan Tezcan Karakuş Candan, bütün vatandaşları AOÇ’ye sahip çıkmaya ve davaya müdahillik talebinde bulunmaya çağırdı.

Atatürk’ün vasiyetinin ihlal davasıyla birlikte AOÇ içerisinde bulunan cumhurbaşkanlığı konutunun da bu davanın önemli konularından biri olduğunu ifade eden Candan, “AOÇ alanlarının nasıl talan edildiğinin tespit edilmesini de talep ediyoruz. 7 Haziran seçimleriyle birlikte Türkiye’nin yüzde 60’ı AOÇ’nin talan edilmesine tepki göstermiştir. Vergilerimiz çarçur edilerek, hukuk, vasiyet ihlal edilerek yapılan kaçak sarayın kaçak olduğunu yüzde 60’lık bir kesim bir kez daha tespit etmiş ve onaylamıştır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aoc-davasinda-odalarin-mudahilligi-kabul-edildi_131604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!