Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Mimarlar Odası'nda Başkan Değişmedi

Mimarlar Odası 44. Dönem Merkez Yönetim Kurulu, 17 Nisan'daki ilk toplantısında görev dağılımını gerçekleştirdi. Genel başkanlık görevi, önceki iki dönemde olduğu gibi yine Eyüp Muhcu'ya verildi.

yapi.com.tr
Mimarlar Odası'nda Başkan Değişmedi

TMMOB Mimarlar Odası 44. Dönem Olağan (Seçimli) Genel Kurulu, 30 Mart Yerel Seçimleri'nin sonrasında 11-12 Nisan 2014 tarihlerinde Ankara’da toplandı. Toplantılarda, ülke gündeminin kente, mimarlığa, meslek örgütüne, meslektaşlara etkileri kapsamlı bir şekilde değerlendirildi ve çözüm önerileri getirildi.

İki gün süren toplantıda yapılan ortak değerlendirmelere bağlı olarak gündemde yer alan kapsamlı sorunların üye ve örgüt seferberliğine dayalı bir 'dayanışma süreci' ile aşılabileceği özellikle vurgulandı. Genel Kurul’da ayrıca, iktidarın Mimarlar Odası'na ve meslek alanına yönelik hukuka aykırı, anti-demokratik baskı ve müdahaleleri dile getirilerek, şu ifadelerde bulunuldu:

'Rantçı ve otoriter' bir anlayışla düzenlenen KHK’ler ve yeni yönetmelikler aracılığıyla, meslek odalarının 'kamusal ve özerk' kimliklerini yok sayan ve sistemli yürütülen 'işlevsizleştirme, yetkisizleştirme ve yok etme' politikaları, meslektaşların fikri ve mesleki haklarının gasp edilmesine karşı bu dönemde başta meslektaşlarımız olmak üzere birlikte Mimarlar Odası’nın tüm birimlerine önemli görevler düşmektedir".

Görev paylaşımı

Seçilen Merkez Yönetim Kurulu, 17 Nisan 2014 tarihinde yaptığı ilk toplantısında aldığı kararla görev paylaşımını şu şekilde gerçekleştirdi:

Genel Başkan: Eyüp MUHCU
Genel Başkan Yardımcısı: Ali EKİNCİ
Genel Sekreter: Özden Fikret OĞUZ
Genel Sayman: Sabri KONAK
Üye: Banu GÜRLEK
Üye: Oğuz DEVELİ
Üye: Burak Kaan YILMAZSOY

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasinda-baskan-degismedi_119543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!