Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlar Odası'ndan "Mania Hattı" Kararı Açıklaması!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından yargıya taşınan, Uçakların uçuş mesafesine bağlı olarak yükseklik serbestliği olarak bilinen “mania hattı” ile ilgili Ankara Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, maniada yürütmeyi durdurma kararının kaldırılmasını olumsuz olarak değerlendirdi.

yapi.com.tr
Mimarlar Odası'ndan "Mania Hattı" Kararı Açıklaması!

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan: “ Mania hattı için daha önce iki defa  yürütmeyi durdurma kararı alındı. Şimdi mania hattında yürütmeyi durdurma kararı iptal edilmiş durumda.  Ankara için olumsuz bir karar.  Şimdi yükseklik “h max” serbest bırakılacak ve plansız bir şekilde 70 katlı yapılar yükselmeye başlayacak.Bu tür kararlar ile kentin gelişimine yönelik hazırlanan Nazım İmar Planları sürekli ihlal edilerek  kentimiz içinden çıkılamaz ulaşım, altyapı, sağlıksız hatta niteliksiz kentleşme sorunları ile karşılaşmaktadır. Oldu bitti'ye getirilen projelerle Kent Suçu işlenen projelerin önü açılmaktadır şeklinde konuştu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan , “Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Etimesgut ve Güvercinlik Hava Alanlarının mania hatlarına ilişkin kararın iptaline yönelik tüm bilirkişi raporları lehimize gelmesine rağmen Bölge İdare Mahkemesi üçüncü kez inceleme istiyor.Bu karar ranta geçit kararıdır. Onlarca kişi şubemizi arıyor, "projelerimiz ruhsat aşamasında, mania kaldırılınca hemen imzalanacak" diyorlar.  Mahkeme devam ediyor. Yürütmenin durdurulması ile telafisi mümkün olmayan zararlar açılacak. Yerel Seçimler süreci ile düşünüldüğünde çok büyük rant paylaşımı var. ODTÜ yolu da, Çukurambar’daki yoğunluk artışı da bunun bir parçası“ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasindan-mania-hatti-karari-aciklamasi_113805.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!